Katolicki fundamentalista podczas występu w TVP  roztoczył przed widzami wizje prześladowań religijnych, jakich nie powstydziłoby się Państwo Islamskie. Wojciech Cejrowski upajał się scenami mordowania muzułmanów i wypędzania z kraju niewinnych ludzi. Sprawa powinna trafić do prokuratury.

Czy ziejący nienawiści katolicki fanatyk stanie przed sądem? wikipedia commons

Obrzydliwe słowa padły na antenie programu „Minęła 20”. Tematem były metody walki z terroryzmem. Rozmowa dotyczyła jednak wyłącznie muzułmańskich ugrupowań ekstremistycznych. Zarówno Cejrowski, jak i prowadzący Michał Rachoń słowem się nie zająknęli o aktach terroru chrześcijańskich zbrodniarzy jak Anders Breivik czy Stephen Paddock. Katolicki publicysta zaprezentował swoje pomysły na walkę z „islamistami”.

Polegać mają one na zastosowaniu odpowiedzialności zbiorowej. Taka logika wielokrotnie doprowadziła do czystek etnicznych i była praktykowana m.in. przez nazistów na okupowanych terytoriach. „Dlatego trzeba zorganizować prześladowanie całego klanu. Jeżeli sprawdzimy, człowieku, że to ty strzelałeś, mamy twoje nazwisko, to całą twoją rodzinę wysiedlimy przymusowo do Syrii. Oni będą wrażliwi na to, że ich rodzina zostanie poszkodowana” – przekonywał Cejrowski, dodając również, że cierpienie osób nie mających nic wspólnego z Państwem Islamskim nie robią na nim żadnego wrażenia. „Trudno, wysiedlimy niewinnych ludzi, którzy nie strzelali. Ale obronimy innych niewinnych ludzi, do których strzelano” – mówił.

To jednak nie koniec odrażającego wywodu. Cejrowskiemu marzy się również bezczeszczenie zwłok zabitych muzułmanów. „Wszystkie zwłoki trzeba bezcześcić, w ich rozumieniu, świńską krwią. Kule muszą być moczone w świńskiej krwi. A jak do niego nie strzeliliśmy kulą maczaną w świńskiej krwi, to trzeba go pokropić nią przed pochowaniem w ziemi” – mówił katolicki fanatyk.

Wypowiedź Cejrowskiego nosi wyraźnie znamiona przestępstwa. Artykuł 191 kodeksu karnego mówi, że osoba, która chce wysiedlić niewinne osoby lub zmuszać je do wyjazdu z kraju przemocą lub groźbą, może spędzić za kratkami nawet trzy lata.  Karalne jest również bezczeszczenie zwłok (art. 262 kk), a także publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa (art. 255 kk).

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Wyjątkowo zgadzam się z tym panem,chociaż nie jestem zwolennikiem Pisu i Katoli,Przyjeżdzają,żebrzą,chcą czegoś,więc na kolanach mają prosić,a nie dumnie stawiać minarety i wykorzystywać demokrację dla własnych celów

 2. a pana przodkowie panie Szmerek? Z drugiej strony panie Szmerek, Wojciech Cejrowski jest wykształconym i inteligentnym człowiekiem i dlatego może tak razi pana to, co on głosi. Jakie to prostackie: nie zgadzam się z nim, więc on musi być debilem, fe panie Szmerek, nieładnie

  1. daj spokoj Zydom , stanowia bufor miedzy oszalalym slimem a swiatem , gonia ich rowno nie daja sie daj spokoj Zydom gdyby nie oni slem by nas pozarl dawno A I TAK POZRE !!! a diaspora ? 8 mil .? jacy z nich Zydzi , 4 mil , goni mentalnie slima , a 4 ? inne ? wolno im kochac slima za 500 lat postepowania 'chrzesciejan ’ w Europie .

 3. A czego wymagać od dzikiego fanatyka? By się przechrzcił na islam? W końcu obojętnie w co wierzy, ważne jak mocno wierzy i jak bardzo chce swą wiarę wpierać innym. Wszelkimi środkami.

 4. Niestety, ale to kolejne zero nie trafi do sądu. Gdyby takie zdania mówił ktoś o katolikach, spraw byłoby bez liku. Tzw. Wartości… Przesłaniem najwyższym katolików jest……miłość do drugiego człowieka. Bez względu na kolor skóry, pochodzenie, wiarę. Cejrowski jest typowym okazem polskiego katolika. Jakże im dalwko do Boga… Brzydzę się takimi.

 5. Panie Cejrowski. Lubię Pańskie programy geograficzne. Ale poza tym jest Pan niedouczonym debilem. O ile dobrze wiem to jest Pan z zawodu drwalem , stad wszystko chce PAN załatwiać sikierka. Proszę przyjąć do wiadomosci, ze pierw katolicy mordowali narody pogańskie w Azji i Afryce. To oni – katolicy – palili na stosie, krzyżowali i nabijali na pal nie katolików. TO KATOLICY WYMYŚLILI WOJNY RELIGIJNE I PRZEŚLADOWANIE INNOWIERCOW. Jak sie to ozwazy, to wstyd jest być katoliiem

  1. a pana przodkowie panie Szmerek? Z drugiej strony panie Szmerek, Wojciech Cejrowski jest wykształconym i inteligentnym człowiekiem i dlatego może tak razi pana to, co on głosi. Jakie to prostackie: nie zgadzam się z nim, więc on musi być debilem, fe panie Szmerek, nie ładnie

  2. „TO KATOLICY WYMYŚLILI WOJNY RELIGIJNE I PRZEŚLADOWANIE INNOWIERCOW”
   panie szmerak, masz pan czelność WYKRZYCZEĆ podobną bzdurę i nazywać kogoś debilem???????

 6. do czego obecnie służą 'media publiczne’ żeby tacy jak cejrowski mogli robić sobie show na ludzkiej tragedii

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie będzie 25 lat więzienia za aborcję. Nawet dla PiSu to było za dużo. Jak głosowali posłowie?

Dziś o 14:00 głosowano w Sejmie wniosek o odrzucenie projektu mającego zmienić Kodeks Karn…