Wozy, którymi ratownicy jeżdżą na akcje są w opłakanym stanie. Centrum Zdrowia Dziecka prosi o pomoc i organizuje zbiórkę pieniędzy na nową flotę.

fot. wikimedia commons

Szpital rozkłada ręce – karetki będące na wyposażeniu nie są w stanie zapewnić właściwej opieki pacjentom.

Flota Centrum Zdrowia Dziecka liczy 10 karetek, z czego połowa nadaje się do użytku. niektóre są w użyciu od 15 lat, a na liczniku mają już prawie pół miliona kilometrów. Mimo, że CZD stanowi jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, nie może sobie pozwolić na zakup nowych pojazdów. Jest zadłużony na 300 milionów złotych, z tego względu zwrócono się o pomoc do Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom. Fundacja na platformie crowdfoundingowej PomocSieLiczy.pl zorganizowała zbiórkę pieniędzy, której celem jest 350 tys. złotych.

– Bazowy samochód dostawczy, na fundamencie którego można stworzyć karetkę, kosztuje grubo powyżej 120 tys. złotych. To nawet nie jest połowa ceny, bo przecież potrzebne jest jeszcze wyposażenie. Nikt nie produkuje finalnych modeli pt. gotowa karetka pogotowia. Najdroższa ze wszystkiego jest zabudowa przedziału medycznego, szczególnie, jeśli ma służyć w neonatologii. Same podłączenia dostępu do gazów medycznych to majątek. Spore koszty to również urządzenia do dezynfekcji pojazdu – mówi Anna Brengos z Fundacji Pomocy Dzieciom.

Na razie fundacji udało się zebrać ledwo 570 zł. To nikła kwota, w porównaniu do tej, ile dofinansowań wyciągnęła już od państwa szkoła Tadeusza Rydzyka, a przypomnijmy, że było to 20 milionów złotych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Europa z nowymi Niemcami jako głównym graczem nie będzie już taka sama

Tego się spodziewano. Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz będzie realizował umowę koalicyjną…