Profesor znalazł się w zespole, który opracuje nowe starnardy opieki okołoporodowej dla szpitali – między innymi zasady postępowania z pacjentką będącą w ciąży zagrożonej lub taką, której dziecko jest chore.

facebook.com/Nie płacę za Chazana

Kobiety boją się, czy nowe standardy nie okażą się bardziej restrykcyjne, między innymi drżą o to, czy zniknie możliwość swobodnego wyboru rodzaju porodu i opieki położnych. Boją się, że nie zostanie um zapewnione poczucie intymności i dostęp do znieczulenia kiedy przestaną radzić sobie z bólem. W zeszłym roku o większy dostęp do znieczulenia na porodówkach walczył między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Poprzednie regulacje pochodzą z 2012 roku. Stanowią między innymi, że w pierwszej fazie porodu kobieta powinna dużo i swobodnie się poruszać, a także przybierać takie pozycje, jakie wydają jej się najwygodniejsze. Teraz gros pacjentek boi się, że nowe standardy mogą zostać wypracowane nie na dobrych praktykach, ale na ideologicznych wskazaniach. Nie chcą, aby w zespole znajdował się lekarz, który na oczach całej Polski odmówił wykonania aborcji pomimo wskazań. Środowiska kobiece domagają się, by Chazana odwołano z rządowej posady. Szczególne kontrowersje wzbudza fakt, że Chazan miałby decydować o wytycznych dla lekarza kierującego ciążą pacjentki, której płód może okazać się uszkodzony, obarczony chorobami genetycznymi czy niezdolny do życia.

Obok Chazana w zespole opracowującym nowe standardy opieki okołoporodowej znaleźć się mają pracownicy ministerstwa i NFZ, przedstawiciel Rzecznika Praw Pacjenta a także samorządów – lekarskiego i pielęgniarskiego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Chazana przerobić na kobietę i niech rodzi po katolicku w bólach. Szkoda tylko, że już jest po klimakterium.

  2. A ja jestem za. Widocznie nasze społeczeństwo musi przypomnieć sobie, jak to jest, gdy dominującą ideologią jest papizm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Europa z nowymi Niemcami jako głównym graczem nie będzie już taka sama

Tego się spodziewano. Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz będzie realizował umowę koalicyjną…