Biologiczni rodzice dwójki dzieci zakatowanych przez rodzinę zastępczą w Pucku domagają się od starostwa odszkodowania w wysokości 1 mln zł. Władze odmawiają.

Do starosty powiatowego w Pucku wpłynęło pismo przedprocesowe, w którym małżeństwo domaga się miliona złotych odszkodowania za śmierć dzieci, które w 2012 r. trafiły pod opiekę rodziny zastępczej. Małżeństwo Anna i Wiesław C. pełnili pieczę zastępczą w sumie nad piątką dzieci w wieku od 1 do 6 lat. Mieli również dwoje własnych dzieci.

Pół roku później zmarł 3-letni Kacper. Rodzice zastępczy tłumaczyli, że chłopiec uległ tragicznemu wypadkowi: spadł ze schodów. Potwierdziła to sekcja zwłok dziecka. Prokuratura umorzyła wszczęte postępowanie. Po trzech miesiącach zmarła również 5-letnia Klaudia, siostra Kacpra. Tym razem sekcja jednoznacznie wskazała pobicie jako przyczynę zgonu. Rodzice zastępczy usłyszeli wyroki pozbawienia wolności. Początkowo były one wysokie: Anna C. za zabójstwo została skazana na dożywocie, zaś Wiesław C. za pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz znęcanie się nad dziećmi – na 5 lat więzienia. Jednak w apelacji ostatecznie obniżono kary do 25 i 4 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Teraz biologiczni rodzice domagają się odszkodowania. Starostwo nie widzi powodu, aby żądania te zaspokoić: – Na zarządzie ustalono, że to żądanie jest bezzasadne, zarówno co do kwoty, oraz zasadności. Trudo przypisywać starostwu winę za śmierć dzieci – powiedział sekretarz starosty Janusz Łęgowski. Pozywający są zdecydowani iść do sądu. Obwiniają Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które zdecydowało, że dzieci trafią pod opiekę konkretnej rodziny.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Może gdyby nie wiele przymusów państwowych tacy mogli by wychować dzieci. Chociażby Amisze lub Huteryci którzy mają po kilkanaścioro dzieci ale nie oczekują od Panstwa żadnej pomocy i chcą aby Państwo nie ingerowało w ich życie, chociażby zwolnieniem dzieci z obowiązku szkolnego- który jest bardzo kosztowny dla rodzin.

  2. Katolickie ścierwa ! Trzeba było myśleć w łóżku i nie rżnąć się po bożemu ! nie było by dzieci których nie jesteście w stanie wychować !! Teraz domagacie się odszkodowania ?? za śmierć nie waszych dzieci ???? JAKIM PRAWEM !! KATOLICKA HOŁOTO !! domagacie się tego !! ????? Jebał was pies !!

    1. Lecz się chłopie …. LECZ i powtórka do gimnazujm celem ponownego wkuwania czytania ze zrozumieniem…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…