Katolicka szkoła w Madrycie nie miała problemu z ubieganiem się o państwowe dotacje. Za to z zastosowaniem się do obowiązującego prawa, zakazującego dyskryminacji ze względu na płeć, najwyraźniej tak.

Hiszpańskie Ministerstwo Oświaty przeprowadzi inspekcję w kolegium im. Jana Pawła II w dzielnicy Alcorcón w Madrycie. Zamierza przyjrzeć się ofercie zajęć pozalekcyjnych proponowanych w szkole pod kątem możliwej dyskryminacji uczennic. Niepokój ministerstwa wzbudził program wycieczki, w którym znalazło się wyjście na stadion Realu Madryt przeznaczone tylko dla chłopców. Dziewczynki w tym samym czasie wysłano na stołówkę dla ubogich. Inspektorzy z ministerstwa ocenią również, jak do zasady równego traktowania i równych szans uczniów i uczennic ma się zorganizowanie dodatkowych zajęć z szydełkowania, przeznaczonych wyłącznie dla dziewcząt.

Poprzednio kolegium zwróciło uwagę mediów w grudniu ubiegłego roku, gdy jego dyrektor Carlos Martínez z wściekłością porównał przepisy zabraniające mowy nienawiści pod adresem osób LGBT do… terroryzmu. Kiedy zaś media go skrytykowały, szkoła opublikowała na swojej stronie kampanię poparcia.

Organem prowadzącym kolegium jest katolicka fundacka Educatio Servanda, ale szkoła, a właściwie zespół szkół od przedszkola po szkołę średnią, jest współfinansowana ze środków publicznych. Ministerstwo w związku z tym, zgadzając się na religijną specyfikę placówki (w tym na odrębne klasy żeńskie i męskie), wymaga dostosowania się do minimalnych wymogów w zakresie równości płci. Z tym, jak widać, w kolegium im. Jana Pawła II nie było za dobrze.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. znajdziecie w sobie odwagę by napisć o programie szkół muslimskich imigrantów, których pełno w ue i finansowanych z podatków

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Przeciwnicy „Piątki dla zwierząt” demonstrują w Warszawie

Rano na rondzie Dmowskiego w stolicy protestujący rolnicy z Agrounii rozrzucili świece dym…