W amerykańskich mediach na przedostatniej prostej wyścigu do Białego Domu rozpętała się burza. Donald Trump twierdzi, że Clinton znieważyła „miliony ciężko pracujących Amerykanów”.

fot. flickr.com/Doc
fot. flickr.com/Doc

„Połowę zwolenników Trumpa można zakwalifikować jako tych, których ja nazywam ludźmi godnymi pożałowania – to rasiści, ksenofobi, seksiści, homofobi, islamofobi i inni tego rodzaju. Niestety, są tacy ludzie i Trump ich wywyższył” – za te słowa prawicowa telewizja Fox News i dziennik „New York Post” grillują Clinton. Kandydatka Demokratów wypowiedziała je podczas spotkania z organizacjami LGBT.

Trump zareagował oburzeniem na Twitterze: „Hillary znieważyła moich zwolenników – miliony wspaniałych, ciężko pracujących ludzi. Myślę, że zapłaci za to w wyborach!”. Co ciekawe, nikogo nie dziwi, kiedy Trump non stop określa meksykańskich imigrantów jako „gwałcicieli i handlarzy narkotyków” oraz żąda zakazu wjazdu muzułmanów do USA. Wypowiedź Clinton zacytował z oburzenie także kandydat GOP na wiceprezydenta – Mike Pence.

Słowa demokratycznej kandydatki porównuje się do tego, co w 2012 roku powiedział w swojej kampanii Mitt Romney, również wystawiony na liście Republikanów: „47 procent Amerykanów jest tak zależnych od pomocy rządu, że będą głosowali na Obamę cokolwiek by się stało. Nigdy ich nie przekonam, że powinni wziąć za siebie odpowiedzialność i sami troszczyć się o swoje życie”.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…