Zdjęcie Bojana Stanisławskiego

Ekscytacja rodzimych internautów w związku z reakcją polskiego emigranta w Szwecji, który rzekomo okazał się jedynym wrażliwcem na krzywdę kobiet w oceanie skandynawskiej lewacko-liberalnej znieczulicy, doprawdy, zniewala. Cała husaria, rycerstwo, dresiarstwo, patriotyzm, ułaństwo i wyklęta soldateska sieci społecznościowych eksplodowały z narodowej dumy. Oto zmaterializował się dowód na to, że tylko radykalne cebulactwo, ich etyczna tożsamość, może uratować świat, a nade wszystko poniżane kobiety.

Oczywiście, to tylko kolejna manipulacja. Po kolei.

Grupa szwedzkich aktywistów postanowiła przeprowadzić eksperyment, polegający na inscenizacji molestowania kobiety w miejscu publicznym. Zatrudniono aktorkę, która odgrywała rolę ofiary oraz aktora, który miał ją napastować, szarpać i wyzywać. Wszystko działo się na jednym z głównych dworców w centrum Sztokholmu, Gamla Stan. Z ukrycia prowadzono rejestrację wideo reakcji przechodniów.

Według polskiej prawicowej ekstremy internetowej, jedyną osobą, która zareagowała, miał być polski emigrant. Na nieszczęście dla wiwatujących już drugą dobę, nie jest to prawda. Nasz rodak, owszem, podjął interwencję, ale nie jako jedyny. Jego reakcja stała się znamienna, gdyż był przy tym zwyczajnie agresywny. W odgrywaną scenkę rodzajową włączył się z wojennym zawołaniem polskiego woja ulicznego, czyli „co jest, kurwa?!”. Zaraz potem chwycił agresora za szyję i jął powtarzać polecenie „przeproś ją, kurwa” (po polsku!). Wówczas aktorzy przeszli na język angielski i próbowali wyjaśnić polskiemu gierojowi, że przeprowadzają jedynie eksperyment socjalno-kulturowy. Nasz dziarski rodak, po kilkunastu sekundach konfuzji, odszedł.

Scenka z udziałem polskiego interwenta zarejestrowana została jako ostatnia. Wcześniejsze ujęcia pokazują reakcje innych przechodniów. Widząc agresywną szarpaninę, ludzie rozdzielają kłócących się, zachodzą mężczyźnie drogę, każą mu się oddalić lub uspokoić. Inni zasłaniają kobietę, obejmują ją, próbują odprowadzić, sprawdzają czy sprawca napaści oddalił się. Jeszcze inni próbują nawiązać z nią rozmowę, pytają, czy i jak mogą jej pomóc.

Dla polskiego cymbała, który widział ten klip i mimo wszystko sunie dykteryjkę o „Polaku jako jedynym”, wszystko to nie ma jednak znaczenia. W naszej kulturze nie liczy się bowiem załatwienie sprawy, tudzież ewentualna pomoc, lecz rytualna przemoc. To zjawisko jest wszechobecne i toksyczne do tego stopnia, że spowodowało już kompletną poznawczą katastrofę. Z całego filmu apologeci ulicznego bohaterstwa dostrzegli tylko swego pobratymcę. Tylko jego zachowanie wydało im się zasługujące na miano „reakcji”, całą resztę kwalifikowali jako nieistotne drobne czynności.

Oczywiście, nie można krytykować Polaka, który zrobił to, co zrobił. Dobrze, że tak się stało. Niemniej, interpretacje, których dokonuje się w Polsce, są kolejnym dowodem na barbaryzację społeczeństwa, sprostaczenie i bardzo daleko posuniętą prymitywizację.

Jako społeczeństwo, cofnęliśmy się w rozwoju i zamiast obserwować skomplikowany świat wyławiamy z niego jedynie te scenki rodzajowe, które oddziałują na naszą świadomość projekcyjnie lub racjonalizacyjnie. Jednocześnie chwytamy się najniższych możliwych wartości – fizycznej przemocy, pogardy, okazania wyższości, satysfakcji z chwilowej przewagi, którą trzeba, za wszelką cenę i do cna, wyzyskać, by utwierdzić się w moralnej sile swej przaśności i obelżywości.

Cała reszta zniuansowanego i wymagającego świata społecznych interakcji przestała nas interesować. Rozmowę, życzliwość, czy opiekuńczość uznajemy, en masse, za antywartości; za emocje czy działania godne wyłącznie przegrywów i mięczaków, czyli, przekładając to na dominujący w przestrzeni publicznej język politycznego disco-polo – dziadostwo dla lewaków, gejów, wykształciuchów, lemingów, nieudaczników, itd.

W ten sposób wykuwa się nowa wspólnotowa tożsamość oparta na decywilizacji. Polski patriotyzm, wiodący od wielu lat trend, wydaje się coraz bliższy osiągnięcia celu, tj. kulturowej dewastacji do poziomu, przy którym zanikną przesłanki do faktycznego prowadzenia polityki. Z nacji czy społeczeństwa, Polki i Polacy mają, według tej logiki, przepoczwarzyć się w bezrefleksyjne plemię i jako jego członkowie abdykować z podmiotowości i wszelkich aspiracji, a etyczne i estetyczne spełnienie znajdować albo w kościele, albo będąc obserwatorem bądź sprawcą przemocy.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Przecież to prawicowa fundamentalistka, on chce Pudziana latającego z pałą za uchodźcami. Pokazuje to niedojrzałość tej kobiety, bo jak faceci zaczną robić za Pudziany, to dopiero poleje się krew w Europie i przecież prawicowy terroryzm, o czym oddawna tu piszę, jest o wiele większym zagrożeniem niż cokolwiek teraz. W europie to niszowe jest, a u nas niestety to jest powszechne, a to jest wzywanie do rozlewu krwi i kogo, ludzi uciekających przez terrorem, w większości słabszych, kobiety i dzieci. Problemem jest odradzający się fundamentalizm czy katolicki czy islamski i obie grupy mniejszościowe wzywają do mordu, jaki robią nawzajem mord w Afryce. Dlatego trzeba natychmiast ukrucić religie gdyż poraz kolejny pokazują że jak je się toleruje to wzywają do mordu wzajemnego.

  2. Manio
   Ta kobieta to Lady Magbet, czyli kobieta fatalna. Też podpuszczała Magbeta aby dokonał zbrodni bo jak nie to jest mięczakiem i fatalnym facetem. I niestety ten dał się podpuści doprowadzając do tragedii, a ona jest znana jak Femme Fatale, czyli kobieta zła, co na zgubę mężczyzn manipuluje nimi, inne nazwy modliszka, czy z Witkacego demoniczna kobieta, osoba niedojrzała, która manipuluje by mężczyźni walczyli, gdyż w jej mniemaniu to ją dowartościowuje, bo walczą o nią.

 1. To nie alienacja opisana przez Marksa w kapitaliźmie, tylko buractwo które w tym kraju z patologii robi wartość i nikt tego porządnie po ryju nie tłucze, osiągneło bezkarność i szoruje obsranym dupskiem publicznie po widowni, szcześliwy że w chamstwo zamienia cywilizowany świat, na dodatek z babą jak z wychodka.

  1. Glob! Weź przystopuj ze słownictwem, bo całą swoją wypowiedź topisz w chamstwie, które właśnie krytykujesz.

  2. esmeralda
   Przecież to czyta poezja jest, :) Zafałszował komunizm prostaka jako człowieka szlachetnego więc piszę antyutopijnie. Musicie z głowy wypłukać komunizm bo nie umiecie prostaka po jego zachowaniu wartościować.

  3. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

  4. Cóż, glob to taki typowy bolandzki ćwierćliberał. Trochę poskrobać i spod cienkiej powłoki ćwierćliberała wyskoczy pełnokrwisty bolszewicki zamordysta.

  5. Adam
   Bolszewicy to Pis ta buraczana chołota, które nienawidzi wszystkiego co ma wartość i co jest inne, zdegenerowany plebs który przywraca ich uchochany PRL. Bo gdyby to za swoje skoki nienawiści karane było, to by tego obrzydlistwa teraz już bezkarnego nie było, szalejącego wsióra z pianą nienawiści na wykręconym pysku.

 2. „Jako społeczeństwo, cofnęliśmy się w rozwoju i zamiast obserwować skomplikowany świat wyławiamy z niego jedynie te scenki rodzajowe, które oddziałują na naszą świadomość projekcyjnie lub racjonalizacyjnie. Jednocześnie chwytamy się najniższych możliwych wartości – fizycznej przemocy, pogardy, okazania wyższości, satysfakcji z chwilowej przewagi, którą trzeba, za wszelką cenę i do cna, wyzyskać, by utwierdzić się w moralnej sile swej przaśności i obelżywości.”

  To jest właśnie te zbydlęcenie obyczajów tak typowe dla państw kapitalistycznych. W państwach kapitalistycznych dąży się do tego, żeby „motłoch” był tak bardzo „odmóżdżony” jak to tylko możliwe. Motłoch ma być tylko mięsem do wytwarzania dochodu narodowego i luksusu dla „elit”. Im będzie głupszy tym lepiej, bo tym łatwiej będzie nim można manipulować, a manipulować nimi trzeba bo jeszcze mogliby się zorientować, że kapitalizm każdego dnia dyma ich w dupę i jeszcze by się zbuntowali.

  1. Zgadzam się z Twoją diagnozą. Podstawą gospodarek kapitalistycznych jest tania , łatwo sterowalna, niepotrafiąca się zorganizować siła robocza. Kapitał inwestuje olbrzymie środki w to by społeczeństwo nie było w stanie się organizować. I kapitał wygrywa. Stosuje prostą zasadę – dziel i rządź ale używa do tego bardzo wyrafinowanych , opracowanych przez naukowców metod. Korzysta przy tym z pomocy świadomych tego lub też często nieświadomych mediów i dziennikarzy. Zastanawiam się na przykład czy ten artykuł , sensowny i racjonalny napisany przez dziennikarza z głową na karku pana Bojana Stanisławskiego a zestawiony z wczorajszymi artykułami napisanymi przez małpę z brzytwą w ręku o tym samym nazwisku nie jest właśnie takim bardzo świadomym , obliczonym na dzielenie ludzi o lewicowych poglądach projektem .

  2. Na zachodzie też jest kapitalizm i co zdegenerował tak ludzi jak tutaj, no nie bo nie jest to wina kapitalizmu tylko komunizmu, który ubzdurał sobie że prostak jest cudowny i ten cham został niezmieniony od czasów pańszczyzny, bo na zachodzie takiego chama nie spotkacie i to chama który atakuje wartości kultury jako politpoprawne, by wprowadzać chamstwo a patologie, gdzie z próżności głupoty, uznaje to za wartość.

  3. @glob Mieszkam tym na mitycznym zachodzie od 11 lat i według mnie kapitalizm tutejszych ludzi sobie po prostu wyhodował. Jak bydło – do swoich potrzeb. Grzecznych , licho wykształconych , nie mających żadnych zainteresowań (oprócz futbolu i weekendowego picia ) nie mających żadnych wyższych wartości i którym do życia niewiele potrzeba . Nie atakują kultury bo kultury po prostu nie znają. Wroga widzą tam gdzie im władza tego wroga wskaże. Im młodsze pokolenie tym gorzej.
   Zdobycze socjalne które tak nam się podobają na zachodzie są wynikiem nie dobrego serca rządzących a przeszłości w której starsze pokolenia na ulicach , z kamieniem w ręku je sobie wywalczyły. Obecnie próbuje się, tak jak w Polsce , odbierać te socjalne „przywileje” krok po kroku bo wychodowano już pokolenie które się w zasadzie nie buntuje i akceptuje życie w odwiecznym „kryzysie”.

  4. Andy
   Bzdury wypisujecie pod tezy Marksa, a to ta utopijna teoria tym samym straszną krzywdę zrobiła prostakom. Komunizm w Polsce, zamroził prostaka w uwielbieniu, że prosty człowiek to coś naturalnego, pozytywnego, szlachetnego tylko wykrzywiony był i tym samym prostak tutaj się nie cywilizował, bo nie zrobisz z głupiego mądrym gdy mu słodzisz że jest mądry, a elity komunizm z daleka prostaka omijały bo tak się przekładała utopia na rzeczywistość. Na zachodzie ma takiego chamstwa gdzie ludzi kultury atakuje.

  5. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było wspaniałe bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

  6. @Andy
   Pięknie rozwinąłeś moją myśl. Też czasem zastanawiam się dlaczego Bojan i inni ze strajku czasem piszą tak uparcie te swoje teorie nt. konieczności pomagania „uchodźcom”. Ci tzw. uchodźcy to w większości zdrowe silne byki w sile wieku – to mówią statystyki i to widać na filmikach nagrywanych przez naocznych świadków telefonami komórkowymi. Te zdrowe silne byki zostawiły swoje matki, ojców, dzieci na pożarcie psychopatom z I$I$. Czy tacy ludzie zasługują na jakąkolwiek pomoc? To są zdrowi silni mężczyźni którzy jako pierwsi uciekli z „tonącego statku” bo potrafili się najsprawniej rozpychać łokciami. I jak nie zgadzam się prawie z ani jednym słowem z Korwinem, tak zgadzam się w 100% z jego słowami, że ci „imigranci” to „ludzkie śmieci”. Po obejrzeniu kilku filmików z Kolonii z ostatniego sylwestra straciłem dla nich ostatnie resztki współczucia – to są ludzkie śmieci. Mało tego oni stanowią dla nas realne zagrożenie bo wśród nich niemal na pewno są terroryści, którzy czekają tylko na odpowiedni moment do ataku.
   Ale redakcja strajku jak ostatni debil UPARŁA SIĘ, że pomagać trzeba właśnie im!
   Wiedzą doskonale, że wyzwolą w ten sposób kolejne pokłady nienawiści do „lewicy”. Wiedzą doskonale, że takimi działaniami dobijają tylko „lewicę” i jednocześnie wzmacniają radykałów z prawej strony. Ale dalej uparcie powtarzają, że trzeba ściągnąć jak najwięcej ciapatych. Zdrowy rozsądek podpowiada, że jeżeli wszyscy krzyczą NIE! a ja uważam że TAK, to w tej sytuacji powinienem się przynajmniej zamknąć, żeby nie dostać wpierdol. Ale nie wie o tym redakcja strajku, oni wiedzą że wbijają kij w mrowisko, wiedzą że dostaną wpierdol, ale uparcie powtarzają, że trzeba przyjmować ciapatych.
   Zdrowy rozsądek podpowiada że najpierw trzeba zdobyć zaufanie ludzi a dopiero potem ewentualnie można im proponować niepopularne decyzje (o przyjmowaniu ciapatych) NIGDY NA ODWRÓT!!!
   Niech by Polska nawet przyjęła kilka tysięcy imigrantów to co to zmienia dla nich jak sama Syria ma ponad 20 mln ludzi. Przyjmiemy kilka tysięcy a reszcie pokażemy środkowego palca? Podzielimy ich na lepszych i gorszych? To jest lewicowe myślenie? Dzielenie ludzi na lepszych i gorszych? Zastanówcie się nad tym redakcjo strajku.

  7. nocny koszmar burżujów

   Stalinizm to my już mieliśmy czyli kolektywny, plemienno-prymitywny szary tłum, który bał się wszelkiej inności i tu nie chodzi o uchodzców staliniątka, ale o to że jak lecisz psycholu ( Korwin to psychopata i takich ze wsi PGRowskich przyciąga) na wszelkie inności, to zaczniesz mordować polaków bo każdy nie będzie ci pasował pod założoną tezę, czyli chcesz nam wprowadzić skrajny zamordyzm. Oczywiście same kłamstwa jak typowy lump głosisz, gdyż uchodzcy to w większości kobiety i dzieci i myślę, że gdybyśmy takim jak ty rozawalili tutaj łby, to ten kraj byłby piękny bez szamba chorego którym jesteście.

  1. W Szkocji za to nieźle lało i wiało. Masło w ASDA dzisiaj w promocji po 85 pensów , da się żyć.

  2. A jednak skomentowaliście, jebane polaczki :))))))))))))))))))))))))))

  3. Oooo, dzień dobry panie Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen. Jak tam zdrówko?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na marginesie pewnej imprezy

Przyznam się do pewnej bezradności wobec najnowszej awantury w polskiej polityce. Chodzi o…