Sławomir Neumann

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wszelkie afery dotyczące polityków z ważnych ugrupowań nie pojawiają się w przestrzeni medialnej przypadkiem.

Potwierdza to fakt, że im bliżej wyborów, tym waga skandali staje się coraz większa, a nazwiska coraz ważniejsze. Tym razem padło na Sławomira Neumanna.

TVP Info, jedno z najważniejszych narzędzi pisowskiej propagandy, opublikowało nagrania rozmowy Sławomira Neumanna z lokalnym działaczem PO z Tczewa.

Neuman jawi się w rozmowach jako wulgarny cwaniak polityczny i pozbawiony zasad gracz. Nagranie pochodzi z 2017 roku. Neumann, obficie klnąc uspokaja swojego rozmówcę, że oskarżenie, które zagraża miejscowemu prezydentowi, nic nie znaczy, ponieważ będzie je można „sprzedać” jako nagonkę polityczną, zaś potencjalnego oskarżonego jako ofiarę agresji partii rządzącej. Mało tego, podaje nazwiska kolejnych polityków swojego obozu, którzy mogą mieć problemy z prawem.

„Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k…, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k… atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k…, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia]”.

Neumann dodaje też, że zarzuty wobec Adamowicza mogą mieć poważne podstawy. Gwarantuje też, że jego ugrupowanie będzie bronić wszystkich potencjalnie oskarżonych pod warunkiem wszakże, że pozostaną członkiem Platformy Obywatelskiej.

Więcej niż lekceważąco wypowiada się o Komitecie Obrony Demokracji, twierdząc, że jest „niczym” i przekonując, że ludzie, którzy tam działają, nie prezentują sobą niczego wartościowego.

Opublikowane taśmy z rozmów Sławomira Neumanna świadczą o kilku rzeczach. Po raz kolejny potwierdzają niski poziom kultury i etyki grupy, która rządziła Polską przez ostatnie lata. Każą też zastanowić się nad łatwością, z jaką podsłuchiwano i nagrywano polityków opozycji oraz uzasadnieniem tych podsłuchów, a także o rolę służb (jeśli to one są autorem nagrania) w politycznym życiu Polski. I wreszcie o dramatycznie niskim poziomie polskiej klasy politycznej w całości.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Oni wszyscy, ci PO-PiS-dzielcy, są siebie warci!

    PS. Powinni, nie tylko oni, pójść na przeszkolenie do Putina. Kilka dni temu na jakimś forum energetycznym w Moskwie był pytany, czy nie obawia się ujawnienia stenogramów jego rozmów telefonicznych z Trumpem. Na co odpowiedział: W swojej poprzedniej pracy nauczyłem się, że każda rozmowa może być kiedyś upubliczniona, dlatego zawsze mówię tak, by nie obawiać się ujawnienia.

    1. Nie miał racji. To chamstwo z KODu to nie są takie samorodki, co się chamami urodzili i na chamów sami wychowali. To jest pokolenie dawnych ubeków. Tych co PPS ścigali i Solidarność gonili, tych co KPP zdelegalizowali, i są przesiąknięci swoją ubeckością. TO niestety widać, że to agentura a nie pospolite ruszenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…