– Tamta strona zaczyna się zachowywać jak zbrojne ramię opozycji – powiedział o tytułach niezwiązanych z obozem PiS szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Jego zdaniem publiczne radio i telewizja są „bardzo wstrzemięźliwe w swoim przekazie. I oby wytrzymały nerwowo tę sytuację”. Wypowiedź ta pokazuje, że – tak jak na Węgrzech Orbana – po sądownictwie, na celowniku partii rządzącej pojawią się niesprzyjające władzy media.

fot. facebook.com/ Wiadomości TVP

W prorządowym portalu wPolityce Czabańskiego zapytano o ocenę roli mediów prywatnych, które zdaniem dziennikarza portalu nawołują do wychodzenia na ulicę i protestowanie razem z opozycją.

– Media komercyjne, głównie TVN, nie zachowują się już jak media – odpowiada Czabański. – Jeśli Tomasz Lis wzywa, żeby zrobić Majdan w Polsce, to nie można nazywać go przedstawicielem mediów. Tego rodzaju media są bardzo zaangażowaną, wojującą stroną sporu politycznego. Nie pełnią już roli mediów – uzasadnia szef RMN.

Jaka zatem, zdaniem nadzorcy elektronicznych mediów publicznych, powinna być rola dziennikarzy?

– Media w tej sytuacji powinny relacjonować i tonować emocje. Nie ukrywać żadnych faktów, ale też nie podgrzewać atmosfery – uważa Czabański.

Przewodniczącemu RMN nie podoba się to co było od zawsze standardem pracy dziennikarzy wśród demonstrantów popierających PiS, czyli agresja tłumu skierowana przeciw reporterom niektórych mediów. Wtedy politycy nabierali wody w usta. Dziś, gdy dziennikarzom TVP towarzyszy ze strony demonstrantów to samo, Czabański zjawisko dostrzega.

– Nie wolno atakować dziennikarzy. To wymaga potępienia – ubolewa Czabański, mając na myśli dyskomfort podwładnych Jacka Kurskiego. – Teraz sytuacja jest napięta. Opozycja stara się spowodować atmosferę wojny totalnej. Część ludzi nie wytrzymuje tego nerwowo i zachowuje się w sposób niewłaściwy.

A jaka ma być właściwa postawa dziennikarza?

– Każdy może mieć swoje poglądy- uważa Czabański, ale gdy ktoś jest dziennikarzem lub prowadzi program to „te poglądy trzeba schować i zadawać pytania”.

Przewodniczący nie dodał tylko, że ta złota myśl nie odnosi się do dziennikarzy zatrudnionych w nadzorowanych przez niego mediach.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. W moim przekonaniu z kolei Panie Czabański, to dziennikarz powinien być przede wszystkim obiektywny ! Poglądy on może sobie mieć jakie chce, ale przede wszystkim winien jest swoim czytelnikom i słuchaczom rzetelność przekazywanych informacji czy wiadomości. Jeśli strona rządowa tworzy bubel prawny, to po prostu trzeba go skrytykować a nie przylizywać się głąbom co projekt ten stworzyli !

  2. jeśli chodzi o tvn to jedna wielka nienawiść, zamknąć i wysłać do yankesów skąd pochodzą ich mocodawcy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Agrounia rozczarowana opozycją, a szczególnie lewicą

Michał Kołodziejczak przez wielu był postrzegany jako czarny koń polskiej opozycji. Co dzi…