Był już Czarny Protest przed siedzibą PiS w Warszawie, dziś kobiety bronią swoich praw przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Z powodu rozmiarów zgromadzenia, na którym po godz. 20 było ok. 500 osób, policja musiała zamknąć ulicę.

Czarny Protest przed domem Jarosława Kaczyńskiego/fot. Facebook/trzyczęściowy garnitur
Czarny Protest przed domem Jarosława Kaczyńskiego/fot. Facebook/trzyczęściowy garnitur

Kobiety oburzyła wypowiedź prezesa PiS, według którego kobiety powinny rodzić także bardzo zdeformowane dzieci, by te mogły zostać ochrzczone. Ich niepokój wzbudziły również doniesienia mediów, że odrzucenie drakońskiego prawa zaproponowanego przez prawników z Ordo Iuris bynajmniej nie oznacza zarzucenia planów całkowitej delegalizacji przerywania ciąży. – Poseł Kaczyński zagląda nam do łóżek, my tylko zajrzymy mu przez płot. Oczywiście powiemy mu też kilka słów, bo wygląda na to że w Czarny Poniedziałek nas nie usłyszał – tak organizatorki protestu, z powodzeniem, zachęcały do udziału w zgromadzeniu.

Były emblematyczne czarne parasolki, transparenty, hasła „Hańba, hańba” i „Kobiet prawa – wspólna sprawa”, a także wielki banner ze zdjęciem Marii Kaczyńskiej i cytatem w którym opowiada się ona przeciwko zmuszaniu kobiet do rodzenia.

Były również „fortunne” komentarze polityków największych partii. Marek Jakubiak z Kukiz’15 stwierdził, że nie należy zakłócać miru domowego. Sławomir Neumann z PO uznał natomiast za stosowne przypomnieć że swojego czasu zwolennicy PiS demonstrowali przed domem Donalda Tuska, a PO przekonywała że to niewłaściwe miejsce.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To nic nie da. Gdyby przez domem kaczki demonstrowały miłośniczki kotów (i kocic) to może by dało jakiś skutek. Kaczka kobiet nie lubi, a chyba nawet i nienawidzi.

  2. Problem z aborcją jest wywołany przez biskupów KK. Sprawa ta nie ma nic wspólnego z zasadami chrześcijaństwa ani z tym co nauczał Jezus. TO, ŻE CZŁOWIEK ISTNIEJE OD CHWILI POCZĘCIA ZOSTAŁO WYMYŚLONE PRZEZ BISKUPÓW stosunkowo niedawno. Jeszcze św. Tomasz z Akwinu (1225 – 1274) twierdził, że płód męski staje się człowiekiem po 40-tu dniach od poczęcia a płód żeński po 80-ciu dniach.
    Proces powstawania nowego człowieka trwa 9 miesięcyi umownie kończy się w dniu narodzin. Przez pierwsze 12 tygodni ciąży płód nie ma mózgu, czynności życiowe są sterowane mózgiem kobiety i dlatego w tym czasie jest częścią ciała kobiety. O POCZĄTKU FORMOWANIA SIĘ CZŁOWIECZEŃSTWA MOŻNA ZATEM MÓWIĆ OD 13-GO TYGODNIA CIĄŻY., bo wtedy zaczyna się formować mózg i zaczyna stopniowo przejmować sterowanie nowopowstającą istotą.
    DLATEGO WE WSZYSTKICH CYWILIZOWANYCH KRAJACH EUROPEJSKICH MOŻNA PRZERYWAĆ CIĄŻĘ DO 12-GO TYGODNIA CIĄŻY. Chyba że ma się nieszczęście żyć pod rządami arabskich dzihadystów lub parafiańskich, katolickich biskupów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Seria zabójstw politycznych w Meksyku. Mafia przeciw lewicy

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Meksyku doszło do 64 morderstw działaczy społecznych …