Przewodniczący SLD nie przejął się donosem do prokuratury, jaki złożyli posłowie Konfederacji w związku z jego wypowiedzią o wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną. W rozmowie z dziennikarzami zwrócił uwagę, że jego adwersarze nie mają odwagi podjąć z nim polemiki, a posiłkują się jedynie pismami do organów ścigania i marszałkini Sejmu.

– To jest coś pięknego, kiedy ktoś za poglądy podaje kogoś do prokuratury zamiast polemizować, kiedy ktoś kogoś chce odwołać ze stanowiska wicemarszałka Sejmu za to, jakie poglądy głosi – ironizował Włodzimierz Czarzasty odnosząc się podczas spotkania z prasą do zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, jakie złożyli w prokuraturze deputowani Konfederacji.

Przypomnijmy, że posłowie skrajnej prawicy wciąż nie mogą się otrząsnąć po tym, jak wicemarszałek Czarzasty pod koniec listopada podczas występu w TVP odnotował pewien fakt historyczny – wyzwolenie Polski spod hitlerowskiej okupacji przez żołnierzy polskich i radzieckich w 1945 roku.

– Włodzimierz Czarzasty propaguje w Polsce ustrój totalitarny, skoro wyzwoleniem nazywa zaprowadzenie komunizmu na ziemiach, które zostały nam po dawnej Rzeczypospolitej. To przestępstwo nie tylko kodeksowe, ale i konstytucyjne – grzmiał na konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Braun.

Krzysztof Bosak, również poseł Konfederacji nie potrafi z kolei zrozumieć, dlaczego w Polsce nie stawia się znaku równości pomiędzy tymi, którzy chcieli nas wymordować jako naród, a tymi, którzy nas przed zagładą ocalili. – Jeżeli to nie jest propagowanie komunizmu, ustroju totalitarnego, to co nim jest? Dlaczego są podwójne standardy? Dlaczego tępimy w Polsce neonazizm – słusznie, dlaczego tępimy neofaszyzm – słusznie, choć niekonsekwentnie (…), a dlaczego nie tępimy komunizmu? – pytał poseł Konfederacji.

Czarzasty nie odniósł się do tych kuriozów, ale przy okazji wtorkowego spotkania z prasą musiał wytłumaczyć dziennikarzowi TVP, że w Polsce nie było nigdy prawdziwego komunizmu, a jedynie tzw. realny socjalizm. – O tym wszystkim można się dowiedzieć z książek, trzeba tylko mieć trochę zapału – mówił szef SLD.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Włodzimierz Czarzasty dzięki swojej słusznej wypowiedzi,a głupocie Konfederacji powinien im „podziękować” za darmowa reklamę Lewicy.

 2. Mówiąc o Armii Czerwonej Czarzasty miał rację ale… Ale tu przegiął, cytat:
  „To jest coś pięknego, kiedy ktoś za poglądy podaje kogoś do prokuratury zamiast polemizować, kiedy ktoś kogoś chce odwołać ze stanowiska wicemarszałka Sejmu za to jakie poglądy głosi – ironizował Włodzimierz Czarzasty”.
  Tzw. środowiska lewicowe non stop podają kogoś do sądu za tzw. mowę nienawiści — np. pier…ić pedałów jest mową nienawiści ale Frasyniukowe je…ć pisiorów już nie, tako rzecze Bodnar.
  Tzw. lewicowe środowiska non stop protestują przed wykładami na uczelniach ludzi z którymi im nie po drodze, a Czarzasty pitoli o pięknie polemiki i nawołuje do ładnego różnienia się.
  Tzw. człowiek lewicy PN nie zostawiał suchej nitki na drukarzu który nie chciał drukować gejowskich plakatów ale chwalił KAPITALISTĘ Niemca który odmówił gościny legalnie wybranemu posłowi z AFD.

  Komedia jak bozię kocham!!!!!!

  1. Bo są oczywiście poglądy lepsze i gorsze… i piszę to całkiem poważnie. Problem w tym, kto miałby je oceniać, jeśli nie rozum… bo na pewno nie sąd.

  2. @Ziomekp.1 a bo ty wciąż nie rozumiesz, że niektóre poglądy są SŁUSZNE a inne NIESŁUSZNE, a wolność słowa jest wyłącznie dla tych, którzy chcą głosić poglądy SŁUSZNE, bez względu na to w jak bardzo chamski sposób.

   Osobiście się spotykam z tym, gdy w wyjątkowo grzeczny, spokojny, taktowny i nieobraźliwy sposób pytam o uzasadnienie niektórych SŁUSZNYCH tez (moim zdaniem np. wątpliwych, dyskusyjnych, wartych rozmowy, lub wymagających wyjaśnienia racjonalnego, a nie przyjmowania na wiarę), i momentalnie dostaję łatkę że „mowa nienawiści” a rozmówca się pobudza lub zapowietrza. Nie jest to kwestia lewica-prawica, ale pewnych dogmatów (nie za bardzo wiadomo skąd), które są wtłaczane części ludzi siłowo do głów.

   Poza tym 100/100.

  3. skecz pt. ,,biuro wymiany poglądów” z zapomnianego już dziś programu ,,wesoły autobus” jako żywo stanęło mi przed oczyma. I oczywista pointa na zakończenie…

  4. AD koledzy Barbarus, Jaa oraz Skorpion 13
   Niech puentą będzie cytat z „Dnia Świra” Koterskiego:
   Głos 1 — Nasza jest Polska tylko, tylko my Polacy! Jest tylko jedna racja i my ją mamy!!!
   Głos 2 — Jedna jest racja i ona jest przy nas!!!
   Głos 3 — Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza to
   właśnie moja racja jest racja najmojsza!!!!!!!

   Właśnie o tym usiłował opowiedzieć Włodziu, sowizdrzał z niego!!!!!
   Pozdrawiam kolegów.

 3. Jak rozumiem, prawica całkiem serio uważa, że rozdzielenie majątku narodowego między wszystkich Polaków było ich i Polski zniewoleniem, zaś odebranie większości Polaków współwłasności tegoż majątku i przekazanie go w ręce nielicznych beneficjentów, najczęściej zagranicznych, to radosne wyzwolenie ;) Wesołych czasów i interpretacji dożyłem…

 4. Dość to bezczelne ze strony Brauna, który propaguje rozwiązania ustrojowe mówiąc eufemistycznie niedemokratyczne oraz którego wypowiedziami prokuratura już niegdyś się zajmowała – gdzie sprawa przyjęła w mojej ocenie skandalicznie łagodny werdykt:
  https://natemat.pl/42423,grzegorz-braun-wzywal-do-rozstrzelania-dziennikarzy-mimo-to-dostaje-kolejne-zaproszenia-waszym-zdaniem
  https://www.rp.pl/artykul/1000463-Braun-nie-chcial-zabic-dziennikarzy–Sledztwo-umorzone.html

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Działacze Nowej Lewicy uczcili partyzantów Gwardii Ludowej. Złożyli kwiaty pod leśnym pomnikiem

Działacze Nowej Lewicy z Piotrkowa Trybunalskiego uczcili pamięć Małego Franka – dow…