Share Button

W Częstochowie zatrzymano dwóch sprawców pobicia Ukraińca. Usłyszeli zarzuty pobicia, kradzieży i znieważenia z powodu przynależności narodowościowej.

Aleja Najświętszej Maryii Panny w Częstochowie / wikipedia commons

Na ulicy Wilsona w Częstochowie 28-letni obywatel Ukrainy miał pecha natknąć się na niemiłych osobników. Panowie najpierw go zwyzywali, a potem pobili, po czym pozbawili łańcuszka i… butów.

Policjanci dość szybko dotarli do miłośników biżuterii, używanych butów i prawdziwej polskości. Byli to 28- i 31-letni mieszkańcy Częstochowy.

– W trakcie interwencji jeden z nich był agresywny, znieważył mundurowych i próbował zmusić ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Dodatkowo groził policjantowi – opowiada o zatrzymaniu rzeczniczka komendy w Częstochowie Marta Ladowska.

Obaj panowie usłyszeli, że czeka ich rozprawa w czasie której będą odpierali zarzuty dokonania rozboju oraz znieważenia pokrzywdzonego z powodu jego przynależności narodowościowej. No i niefajnego zachowania się w stosunku do policjantów.

31-letni wyznawca tezy „Polska dla Polaków” został aresztowany na 3 miesiące. Nie z powodu przewiny w stosunku do Ukraińca, ale dlatego, że już wcześniej wszedł w zatarg z polskim prawem.

– Mężczyzna usłyszał też dodatkowe zarzuty, będące konsekwencją wcześniejszego, agresywnego zachowania wobec policjantów oraz kradzieży pieniędzy wypłaconych z bankomatu cudzą kartą, znalezioną przy nim podczas przeszukania – podkreśliła rzeczniczka Ladowska.

Share Button

5 komentarzy

 1. Pingback: Napaści na tle rasistowskim i narodowościowym pod wpływem alkoholu – Portal STRAJK

 2. sru napisał:

  oczywiście jestem przeciw bandziorom ale jak przypomnę sobie co upa robiła z Polakami to but przy tym to pikuś

  • Nikt napisał:

   A skąd wiesz, że to był UPowiec?

  • sru napisał:

   do nikt – przeczytaj raz jeszcze mój wpis a potem jeszcze raz i jeszcze to może zaczaisz co tam napisano

  • Nikt napisał:

   Srulu, przeczytaj uważnie mój tekst, skoro porównujesz but do zadośćuczynienia za Wołyń

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*