Wczoraj kandydatura Piotra Ikonowicza na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich została odrzucona przez Sejm. Było to do przewidzenia, jednak nadal jest szansa na powstanie urzędu społecznego RPO, wspieranego przez Lewicę.

Akcja Socjalistyczna i Stowarzyszenie Łódź dla Ludzi wystosowało list do klubu parlamentarnego Lewicy z apelem o poparcie i współfinansowanie.

– Jako środowiska pozaparlamentarnej lewicy społecznej chcemy zachęcić do udziału wszystkich w projekcie społecznego Rzecznika Obywatelskiego, pokazać, że jest na to wzięcie. Apelujemy też do Parlamentarzystów, aby wzięli na serio pod uwagę projekt, nie zbyli go ogólnikami. Nie ukrywam swoich intencji. Sądzę, że to szansa na przeciągnięcie lewicy na bardziej prospołeczne tory – powiedział w rozmowie z naszym portalem Damian Duszczenko, pomysłodawca i jeden z inicjatorów petycji w sprawie społecznego RPO.

Sygnatariusze listu do klubu Lewicy, a także do partii Razem i Nowej Lewicy apelują o realne wsparcie inicjatywy, nie tylko „miłe słowa wsparcia i deklaracje”, które słyszeliśmy na wczorajszej konferencji prasowej. Domagają się współfinansowania z subwencji im przysługujących, by utworzyć społeczne biuro. Sam Ikonowicz wczoraj zapowiedział, że będzie działał dalej społecznie jak do tej pory, mimo decyzji Sejmu i ogłosił się społecznym Rzecznikiem Prawo Obywatelskich.

Czy mogą liczyć na wsparcie parlamentarzystów?

– Posłowie i posłanki Razem nie od dziś współpracują z Piotrem Ikonowiczem i Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej. Jak mówi sam Piotr, teraz jest moment żeby zaprosić do współpracy więcej osób i organizacji pod szyldem Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich. Nasze biura są do dyspozycji Piotra i Kancelarii. W tym momencie wspólnie walczymy o prawa osób prowadzących sklepy franczyzowe, a na horyzoncie jest jeszcze ciekawy projekt pracowniczy. Pracy na pewno nie zabraknie – skomentował w rozmowie z naszym portalem poseł Maciej Konieczny z Razem.

 

 

 

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…