Przeciążone serwery, fala oburzenia, ale i słowa poparcia – tak pokrótce można streścić reakcje internetu na komentarz dnia, który w środę napisała na naszym portalu red. Weronika Książek.

Agata Duda / facebook.com/pg/pierwszadama

O tekście Weroniki Książek z uznaniem wypowiedział się portal WP.pl, zaznaczając przy okazji, że autorka  „po liście do Agaty Dudy dostaje dużo obraźliwych wiadomości. – Standardowy zestaw: komunistka, prostytutka Urbana, resortowe dziecko, lewacka feministka, Żydówa – i obowiązkowo żarty z nazwiska”

„Ponad dwuletnie milczenie Agaty Dudy zostało przerwane. Ale nie przez nią samą. List do pierwszej damy napisała dziennikarka Weronika Książek” – zauważa Marta Dragan na portalu O2.pl, akcentując również, że publicystka Strajku w swoim tekście wytknęła, iż  „żona prezydenta mając żydowskich przodków, nie zabrała głosu w sprawie podpisanej nowelizacji ustawy o IPN”.

NaTemat.pl określa komentarz jako poważny argument w debacie, zawierający „długą listę zarzutów”.

Prawicowy populistyczny portal Pikio.pl uważa natomiast, że apel książek do Pierwszej Damy to „Potężny skandal”, który wywołał burzliwą dyskusję wśród społeczeństwa”, sugerując również, że autorka „upokorzyła” Agatę Dudę. Tytuł ten bierze także pod uwagę reakcję Andrzeja Dudy w tej sprawie.

Materiał na temat listu red. Książek wyemitowała też Superstacja. Występujący w nim Grzegorz Długi (poseł Kukiz’15) zarzuca autorce… antysemityzm, gdyż uważa, że nawoływanie do działania z uwagi na żydowskie pochodzenia jest nieakceptowalne.

Na platformie Salon24 czytamy natomiast, że Weronika Książek usiłuje przekonać Agatę Dudę do „przejścia na stronę obozu marksistowskiego postępu” dodając, „lewicowa opozycja przywołuje rodzinę Kornhauserów do porządku i wskazuje, gdzie jej miejsce w szeregu”.

Nie zawiodła również prawicowa trollosfera.

„Jeżeli Weronika Książek uważa,że Agata Duda powinna dostosować swoje poglądy do poglądów Żydów i z nimi trzymać ze względu na swoje pochodzenie etniczne,to dlaczego nie dostosuje swoich poglądów do poglądów Polaków ze względu na swoje pochodzenie?”.

 

„Dziennikarka Weronika Książek napisała długi list do Żony PAD, paszkwil na Polaków, ani słowem o tym jak Żydzi mordowali Polaków i swoich pobratymców”.

Reakcje na publikacje naszej komentatorski pokazują, że milczenie Agaty Kornhauser-Dudy w czasach, gdy jej mąż-prezydent współuczestniczy w procederze łamania podstawowych praw obywatelskich i przyzwolenia na archeologiczny antysemityzm jest problemem dla sporej części społeczeństwa.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Kto wiatr sieje, burzę zbiera. Niby dlaczego Pierwsza Dama ma reagować na lewicowe apele, przeciwników swojego męża? Ma prawo wątpić w szczere intencje. Poza tym, ma wszelkie prawo pozostać żoną, gdyż de facto nie jest na żadnym etacie państwowym. Spełnia obowiązki reprezentacyjne i ma zapobiegać konfliktom, a nie być stroną w sporze. Podobnie zresztą probowaly postępować jej poprzedniczki.

 2. Trochę śmieszno trochę straszno kiedy „lewica” potyka się o własne nogi. Pani Weronika Książek wyciąga najgorszy z możliwych argumentów – ksenofobiczny – rasistowski – operujący stereotypami – bo wiadomo Żyd musi bronić Żyda . Wstyd.

  1. Tak. Masz rację. Żona prezydenta powinna dalej udawać, że nic się nie dzieje.
   Albo jak ty udawać idiotkę i przeinaczać rzeczywistość.

  2. Ad. Poziomka
   A cóż takiego się dzieje? Kto przeinacza rzeczywistość? Żydzi uciekają masowo z Polski czy np. z tak „demokratycznej i multi kulturowej” Francji? Żydzi są prześladowani w Polsce czy np. w takiej Szwecji o czym otwarcie mówi już „lewacki i feminaziolski” szwedzki rząd? Obudż się idiotko………………….

  3. Ksenofobia i rasizm to teraz namawianie Żydów żeby bronili innych Żydów przed epidemią antsemityzmu. Co jeszcze?
   Geje i lesbijki z Queer Nation mieli dobrą metodę kiedyś: jak odkryli że jakiś konserwatywny polityk, celebryta, ksiądz, ktokolwiek, jest gejem, ale nie reaguje gdy publicznie lżyli gejów, outowali go publicznie, co często prowadziło do zniszczenia karier. Mówili że okrutne, ale działało.

  4. @poziomka Stanowczo protestuję przeciw używaniu rasistowskiego argumentu w tej dyskusji. Zresztą argument z d… y wyjęty bo jak obronicie to że w tej jakoby faszyzującej Polsce żoną prezydenta jest Żydówka? Może komentarz powinien mieć tytuł : List otwarty blondynki do Żydówki? Nikt już pani WK nie będzie pamiętał intencji tego listu tylko to że wytknęła żonie prezydenta jej żydowskie korzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młodzi Ukraińcy mocno podzieleni w ocenie swojego kraju

Wobec zwiększającej się możliwości otwartego konfliktu zbrojnego miedzy Rosją a Ukrainą wa…