W Dąbkach zostanie dziś uroczyście odsłonięty pierwszy w Polsce pomnik Przemysława Edgara Gosiewskiego.

Gosiewski zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Był posłem Prawa i Sprawiedliwości i wicepremierem w rządzie Jarosław Kaczyńskiego.

W Dąbkach w województwie zachodniopomorskim stanął jego pomnik w formie ławki. „Ławeczka śp. Przemysława Gosiewskiego” jest odlana z żeliwa i waży około 1300 kilogramów. Nieżyjący polityk zajmuje na niej pozycję siedzącą. Interesujące w rzeźbie jest to, że figura, która ma przypominać Gosiewskiego trzyma w rękach polską konstytucję.

– Przemuś między innymi napisał konstytucję dla Polski swojego autorstwa. Bardzo nam go brakuje, ale jako matka cieszę się, że stanie ławeczka w Dąbkach, która podkreśli jego zasługi dla tej miejscowości i gminy Darłowo. Bo, gdyby Dąbki nie miały statusu uzdrowiska, to by bardzo dużo na tym straciły wszystkie tutejsze sanatoria oraz cała gmina Darłowo – powiedziała Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska, matka Gosiewskiego. – Żyję, aby upamiętniać dokonania syna –  i dodaje, że następny pomnik jej syna stanie w mieście, dla którego wywalczył przystanek na kolejowej trasie szybkiego ruchu – czyli we Włoszczowej.

Politycy PiS odmawiają odpowiedzi na pytanie, czy w związku z obowiązkiem likwidacji pomników upamiętniających PRL i Armię Czerwoną, na opustoszałych cokołach, będą teraz stawiane pomniki pisowskich polityków, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…