Rzeź miała miejsce w miejscowości Opypy, pod Grodziskiem Mazowieckim. Krajobraz terenu, który jeszcze niedawno był zalesiony, teraz prezentuje się jak po katastrofie smoleńskiej, połamane brzozy, wystające kikuty pni.

zrzut ekranu z filmu na TVN Warszawa

O nielegalnym procederze władze zostały zawiadomione przez czujnych obywateli.  – Alarmowali mieszkańcy, więc wysłaliśmy na miejsce pracowników wydziału ochrony środowiska – mówi dla TVN Warszawa zastępca burmistrza Piotr Galiński, którzy zaznacza, że za dewastacje lasu odpowiedzialna jest firma deweloperska. Straty to kilkaset wyciętych drzew. – Wiele z nich mogło być wycięte, zgodnie z nową ustawą o ochronie środowiska – zastrzega Galiński. Ale nie wszystkie – dodaje urzędnik.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w google: odchudzanie przed i po by sasetka

 2. Ile warta jest ta działka? Chyba z dziesięć melonów…to i tak zarobił prawie dziewięć. Inne też się wytnie.

  1. „Przedsiębiorca został ukarany grzywną w wysokości 1 124 748 zł złotych” – cytat z tekstu …

 3. To blisko mnie i wiem, że mamy wokoło coraz mniej lasów. Ale najpierw należy zadać pytanie kto zezwala tereny leśne dzielić na działki i sprzedawać. Bo tak to się odbywa. Wybierając się na spacer do tzw. lasu można się zdziwić, tak jest zabudowany. Każdy chce najpierw mieszkać urokliwie, żeby mu rano ptaszki, a wieczorem sarenki i żeby pachniało przyjemnie. A po jakimś czasie zaczyna marudzić, że ciemno, wilgotno, że w czasie wichury gałąź mu spadnie na dom albo i cale drzewo się przewróci.
  Chyba władzom mojej gminy jednak zabrakło wyobraźni.
  Chcesz mieszkać w lesie? To kup działkę w Podkowie Leśnej – mieście parku. Tyle, że to najdroższe ceny gruntów w okolicy i pewnie jedne z najdroższych w Polsce.

 4. Czyli – jak zwykle – w opiniach krążących po internetowych mediach nie zaprezentowano całości problemu.
  W ustawie Szyszki istnieją zapisy wyłączające całkowitą samowolkę.
  Na to wskazuje ukaranie tego dewelopera.
  A jak krzyczał ,,Strajk”?Wytnommszłystkozostaniegoła ziemia!!!!
  Walnie się teraz któryś w klatę i powie – zagalopowałem się? Nie czytałem ustawy?

  1. No rzeczywiście, w tym przypadku środki na zachowanie 16 z kilkuset drzew…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niemcy będą uszczelniać granice z Polską i zalecają wsparcie Frontexu

Straż Graniczna opublikowała list od ministra spraw wewnętrznych Niemiec Horsta Seehofera …