Krystyna Pawłowicz po raz kolejny udowodniła, że jest posłanką, dla której nie istnieją pojęcia „godność posła”, i „autorytet Sejmu”.

www.flickr.com/photos/lplewnia/

Podczas wystąpienia posła z Mniejszości Niemieckiej – Ryszarda Galli, Pawłowicz krzyczała, że ma się wynosić do Berlina, sugerowała, że ma się wstydzić, a także podnosiła, że sądy mogą wydawać wyroki w imieniu Berlina (Niemiec), gdyby uwzględnić punkt widzenia posła Mniejszości Niemieckiej. To nie jedyne, mające obelżywy podtekst okrzyki posłanki Pawłowicz, ale dokładnie z całym ich pakietem będzie się można zapoznać po opublikowaniu stenogramu z dzisiejszych obrad Sejmu. Wówczas być może poseł Mniejszości Niemieckiej podejmie decyzje, co do dalszych prawnych kroków wobec cieszącej się wątpliwą sławą reprezentantki Prawa i Sprawiedliwości.

Galla podczas swojego wystąpienia nie robił nic innego, jak tylko reprezentował interesy ugrupowania, z ramienia którego jest posłem, a mianowicie, czy w proponowanym projekcie ustawy, przewidującym posiadanie przez sędziów jedynie polskiego obywatelstwa, nie uszczupli to praw tych sędziów, którzy mają obywatelstwo podwójne np. polskie i niemieckie. Reakcja Krystyny Pawłowicz podczas wystąpienia Ryszarda Galli była tak burzliwa, że była przywoływana do porządku przez Marszałka Sejmu, co oczywiście i tak nic nie pomagało. Wrzaski posłanki „Do Berlina!” były wyraźnie słyszane i przeszkadzały w wystąpieniu posła Rzeczypospolitej, jakim jest Galla.

Prawa mniejszości niemieckiej (która nie jest związana klauzulą zaporową 5 proc. podczas wyborów parlamentarnych) reguluje nie tylko Konstytucja RP, ale też ustawy i traktaty międzynarodowe, w których Polska jest stroną. Nie przeszkadza to demonstrowaniu przez posłankę Pawłowicz swoich ksenofobicznych uprzedzeń.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…