Ubiegający się o republikańską nominację do kandydatury w amerykańskich wyborach prezydenckich Donald Trump poczuł się w obowiązku zbesztać europejskich polityków. Uczynił to w znajomej nam narracji, często nawiązuje do niej np. Janusz Korwin-Mikke.

Trump lamentował i ubolewał w wywiadzie dla niewielkiego prawicowego tygodnika we Francji – „Valeurs Actuelles”.

– Zawsze noszę przy sobie broń. Gdybym był w Paryżu kiedy doszło do zamachów, mógłbym chociaż próbować się obronić. 130 ofiar nie miało wówczas takiej możliwości. Gdybym był wówczas w Bataclan, mógłbym chociaż spróbować się obronić. Niewykluczone, że bym zginął, ale mógłbym chociaż spróbować oddać strzał. Ostatecznie jedynymi osobami, które miały wtedy broń, byli zamachowcy. Taka sytuacja jest niedopuszczalna – filozofuje republikański kandydat na kandydata. 

Donald Trump przedstawił także swoją wizję dalszego rozwoju Europy. Przyszłość Starego Kontynentu rysował w bardzo pesymistycznych barwach. Przewidywał m. in. masowy bunt przeciwko uchodźcom i imigrantom, zaś najważniejszych europejskich polityków ocenił jako nieodpowiedzialnych. Stwierdził także, iż Europę czekają – jak to określił – „czasy bardzo niestabilne”. Źródłem rzeczonego braku stabilności mają być wydarzenia porównywalne ze słynnymi atakami terrorystycznymi z 11 września 2001 r.

– To, co dzieje się w Europie, może doprowadzić do jej upadku. Przeraża mnie fakt, że najważniejsi europejscy politycy pozwalają na taką sytuację – powiedział Trump.

Wypada się cieszyć, że Trump nie kandyduje w żadnym z krajów położonych w Europie. Niestety, jego ideowi pobratymcy zdobywają coraz większe poparcie.

[crp]

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kolejne zabójstwo policyjne w USA: ofiarą inwalida na wózku [wideo]

Legendarna, wręcz stereotypowa łatwość z jaką amerykańscy policjanci sięgają po broń znala…