Komuniści z całego świata protestowali w weekend w stolicy Włoch przeciwko oburzającej rezolucji Parlamentu Europejskiego, która zrównała kontynuatorów myśli Karola Marksa z faszystami.

„Fuck you!” – krzyknął sekretarz generalny włoskiej Partii Komunistycznej Marco Rizzo, prezentując tłumowi kopię rezolucji, która zestawia w jednym rzędzie komunizm z faszyzmem. Wraz z nim głośno swój protest wyraziło kilkanaście tysięcy gardeł zgromadzonych na placu Piazza Santi Apostoli.

Komuniści stanowczo potępili interpretację historii, stanowiącą, że pakt Ribbentrop-Mołotow z 1939 r. spowodował drugą wojnę światową. Rezolucja wzywa również do usunięcia wszystkich pomników „totalitaryzmu” w całej Europie, w tym poświęconych Armii Czerwonej, która, co jest faktem historycznym, ocaliła Stary Kontynent przed zwycięstwem nazistów i faszystów.

– Gdyby nie Armia Czerwona, wszyscy dzisiaj mówilibyśmy po niemiecku – mówił lider włoskich komunistów.

Rizzo ostrzegł, że prawodawstwo oparte na uchwalonej rezolucji może być pierwszym krokiem do zakazu działalności partii komunistycznych i wyparcia ze sfery publicznej symboli radykalnej lewicy. Ostrzegł, że głównymi beneficjentami takich przepisów będą partie skrajnej prawicy, która rośnie w całej UE.

Kto odpowiada za uchwalenie rezolucji? Prawicowa frakcja Europejskiej Partii Ludowej. Warto zwrócić uwagę, że wielu posłów do PE z krajów o niedawnym doświadczeniu faszyzmu głosowało przeciwko wnioskowi, w tym konserwatywna grecka Nowa Demokracja. Pomimo reakcyjnego charakteru rezolucji zyskała poparcie wielu partii socjaldemokratycznych – np. większość brytyjskich posłów do PE z ramienia Partii Pracy głosowała za jej przyjęciem.

Rizzo zapowiedział, że zjednoczone siły komunizmu przeciwstawią się antydemokratycznej UE i jej eskalującemu antykomunizmowi.

– Czy uważają, że postępując w taki sposób, powstrzymają nasze słowa, naszą wojowniczość, naszą determinację? – zapytał. Zebrani pośród morza czerwonych flag odpowiedzieli: „nie”.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Liberałe – a Twój wychwalany i podnoszony na piedestaly system ilu zamordował ? Przypomnę ci tylko zachowanie i rządy liberalnych dżentelmenów z Wysp, klasycznych liberałów, w Indiach: głód wywołany przez nich – celowo !!!!! – w Bengalu wielokrotnie przekroczył ilościowo tak przywoływany przez Twoich komilitonow politycznych ukraiński „holodomor”. Więc ciszej z tymi oskarżeniami i gromami. Biblijna belka i źdźbło trawy są jak widzę cały czas aktualną sentencją. Zacznij od siebie – Sokrates.

  1. Każdy wie jak wygląda system totalitarny! Totalitaryzm zaczyna się po przekroczeniu bram zakładu pracy – tam pracownik nie ma nic do powiedzenia!

  2. @Klasyczny „Liberał”, komunizmu nie było nigdy i nigdzie na ziemi za wyjątkiem najdawniejszego okresu w dziejach ludzkości (wspólnota pierwotna = komunizm pierwotny). No, ale skąd możesz o tym wiedzieć, jeśli święte księgi i kapłani religii libertariańskiej nie podają, że komunizm, o który zabiegają współcześni komuniści, jest szczytową fazą społeczno-gospodarczego rozwoju ludzkości?! Zaś mowa o komunizmie, czyli ustroju bezpaństwowym, jako totalitarnym to dowód kosmicznej wręcz ignorancji.

  3. Do Adrian

   System totalitarny to system w którym państwo kontroluje i reguluje wszystkie dziedziny życia, ma oficjalną ideologię i zwalcza każdego kto myśli inaczej, w każdym kraju komunistycznym tak było.

   Do Fauxpas

   No komunizm nigdy nie istniał bo nie da się stworzyć systemu w którym wszystko jest uspołecznione i nie ma żadnej własności oraz inicjatywy prywatnej.
   Ciężko mi w to uwierzyć, że istnieją ludzie, którzy chcieliby spróbować z tym raz jeszcze.

  4. Do Klasyczny Liberał
   Państwo? Coś się pan tak państwa uczepił? To prędzej szef w pracy, jak pan to określił „kontroluje i reguluje wszystkie dziedziny życia” i to z całą efektywnością wolnego rynku! To ma być dobrze? Dlaczego mamy popierać to, zamiast demokratycznej kontroli nad środkami produkcji?

   Świat zachodni też ma swoją oficjalną ideologie – liberalizm. Jak ktoś się z nią nie zgadza, wojska od Wujka Sama mogą mu ją przywieźć. Ten kto myśli inaczej jest zwalczany.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

PO się sypie czy zwiera szeregi?

List otwarty, pod którym podpisała się część parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, na…