Komuniści z całego świata protestowali w weekend w stolicy Włoch przeciwko oburzającej rezolucji Parlamentu Europejskiego, która zrównała kontynuatorów myśli Karola Marksa z faszystami.

„Fuck you!” – krzyknął sekretarz generalny włoskiej Partii Komunistycznej Marco Rizzo, prezentując tłumowi kopię rezolucji, która zestawia w jednym rzędzie komunizm z faszyzmem. Wraz z nim głośno swój protest wyraziło kilkanaście tysięcy gardeł zgromadzonych na placu Piazza Santi Apostoli.

Komuniści stanowczo potępili interpretację historii, stanowiącą, że pakt Ribbentrop-Mołotow z 1939 r. spowodował drugą wojnę światową. Rezolucja wzywa również do usunięcia wszystkich pomników „totalitaryzmu” w całej Europie, w tym poświęconych Armii Czerwonej, która, co jest faktem historycznym, ocaliła Stary Kontynent przed zwycięstwem nazistów i faszystów.

– Gdyby nie Armia Czerwona, wszyscy dzisiaj mówilibyśmy po niemiecku – mówił lider włoskich komunistów.

Rizzo ostrzegł, że prawodawstwo oparte na uchwalonej rezolucji może być pierwszym krokiem do zakazu działalności partii komunistycznych i wyparcia ze sfery publicznej symboli radykalnej lewicy. Ostrzegł, że głównymi beneficjentami takich przepisów będą partie skrajnej prawicy, która rośnie w całej UE.

Kto odpowiada za uchwalenie rezolucji? Prawicowa frakcja Europejskiej Partii Ludowej. Warto zwrócić uwagę, że wielu posłów do PE z krajów o niedawnym doświadczeniu faszyzmu głosowało przeciwko wnioskowi, w tym konserwatywna grecka Nowa Demokracja. Pomimo reakcyjnego charakteru rezolucji zyskała poparcie wielu partii socjaldemokratycznych – np. większość brytyjskich posłów do PE z ramienia Partii Pracy głosowała za jej przyjęciem.

Rizzo zapowiedział, że zjednoczone siły komunizmu przeciwstawią się antydemokratycznej UE i jej eskalującemu antykomunizmowi.

– Czy uważają, że postępując w taki sposób, powstrzymają nasze słowa, naszą wojowniczość, naszą determinację? – zapytał. Zebrani pośród morza czerwonych flag odpowiedzieli: „nie”.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Liberałe – a Twój wychwalany i podnoszony na piedestaly system ilu zamordował ? Przypomnę ci tylko zachowanie i rządy liberalnych dżentelmenów z Wysp, klasycznych liberałów, w Indiach: głód wywołany przez nich – celowo !!!!! – w Bengalu wielokrotnie przekroczył ilościowo tak przywoływany przez Twoich komilitonow politycznych ukraiński „holodomor”. Więc ciszej z tymi oskarżeniami i gromami. Biblijna belka i źdźbło trawy są jak widzę cały czas aktualną sentencją. Zacznij od siebie – Sokrates.

  1. Każdy wie jak wygląda system totalitarny! Totalitaryzm zaczyna się po przekroczeniu bram zakładu pracy – tam pracownik nie ma nic do powiedzenia!

  2. @Klasyczny „Liberał”, komunizmu nie było nigdy i nigdzie na ziemi za wyjątkiem najdawniejszego okresu w dziejach ludzkości (wspólnota pierwotna = komunizm pierwotny). No, ale skąd możesz o tym wiedzieć, jeśli święte księgi i kapłani religii libertariańskiej nie podają, że komunizm, o który zabiegają współcześni komuniści, jest szczytową fazą społeczno-gospodarczego rozwoju ludzkości?! Zaś mowa o komunizmie, czyli ustroju bezpaństwowym, jako totalitarnym to dowód kosmicznej wręcz ignorancji.

  3. Do Adrian

   System totalitarny to system w którym państwo kontroluje i reguluje wszystkie dziedziny życia, ma oficjalną ideologię i zwalcza każdego kto myśli inaczej, w każdym kraju komunistycznym tak było.

   Do Fauxpas

   No komunizm nigdy nie istniał bo nie da się stworzyć systemu w którym wszystko jest uspołecznione i nie ma żadnej własności oraz inicjatywy prywatnej.
   Ciężko mi w to uwierzyć, że istnieją ludzie, którzy chcieliby spróbować z tym raz jeszcze.

  4. Do Klasyczny Liberał
   Państwo? Coś się pan tak państwa uczepił? To prędzej szef w pracy, jak pan to określił „kontroluje i reguluje wszystkie dziedziny życia” i to z całą efektywnością wolnego rynku! To ma być dobrze? Dlaczego mamy popierać to, zamiast demokratycznej kontroli nad środkami produkcji?

   Świat zachodni też ma swoją oficjalną ideologie – liberalizm. Jak ktoś się z nią nie zgadza, wojska od Wujka Sama mogą mu ją przywieźć. Ten kto myśli inaczej jest zwalczany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…