Od chwili, kiedy do Europy zaczęła się wlewać fala uchodźców, poziom agresji na prawicy wobec obcokrajowców wzrastał w postępie geometrycznym. Potem był Marsz Niepodległości z hasłami, których wykrzykiwanie każe nazywać skandujących oszalałą tłuszczą. Prawicowy internet zgłupiał od agresji, żądzy krwi i werbalnego wzywania do mordów. Z ochotą towarzyszyły i towarzyszą temu prawicowe media. Coraz mniej zadają sobie trudu, by za zasłoną eleganckich słów skryć mordę naziola, ziejącego nienawiścią nie tylko do islamu, ale w ogóle do każdego, kto śmie być inny. Nie można na to dalej pozwalać. Dość.

Piotr Skwieciński, nie byle kto, bo jeden z czołowych publicystów „wSieci”, opublikował na portalu wPolityce.pl następujące słowa:

Równie ważne jak walka z przyczynami agresji jest to, żeby zabijać.

Żeby zabijać na odpowiednio wielką skalę. Zabijanie samo w sobie nie rozwiąże problemu. Ale zmniejsza dynamikę jego zaostrzania. Bo ten, kto nie zabija na odpowiednią skalę, w świecie wojen po prostu nie jest odbierany jako poważny zawodnik. Ale przede wszystkim – zabijanie odstrasza. Oczywiście na ten argument jest standardowa odpowiedź: wcale tak nie jest, zabijanie wywołuje jedynie chęć zemsty. Ale to nie do końca prawda. Na jednego młodzieńca, który, kiedy zginą jego koledzy, w jakiś sposób bardziej niż on bliżsi wejściu na drodze walki z Zachodem, chcąc ich pomścić wstąpi w szeregi dżihadystów przypada paru, którzy owszem, będą w takich okolicznościach bardzo krzyczeć i szczerze przeżywać śmierć rówieśników, ale się cofną. Ze strachu po prostu.

To nie są słowa człowieka zaniepokojonego o swoje bezpieczeństwo. To wezwanie do zabijania na wielką skalę, mordowania w taki sposób, by sparaliżować potencjalne ofiary strachem. I to, żeby była jasność, nie jest zachęta do zabijania wyłącznie agresywnych i zagrażających naszemu życiu i zdrowiu terrorystów, ale również zwykłych muzułmanów, tylko po to, by w ich kolegach i przyjaciołach wywołać przerażenie, które odciągnie ich od wstąpienia w szeregi dżihadystów, choć nie ma żadnego dowodu, że młodzi muzułmanie marzą o zasileniu tychże szeregów. Autor z lubością odmienia słowo zabijać, napawając się wyimaginowanym poczuciem męskości, podczas gdy po prostu wzywa do mordów na szeroką skalę.

18 listopada, z poparciem i za zgodą dziennikarzy portalu strajk.eu złożę, jako redaktor naczelny, doniesienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz o podejrzeniu popełnienia przez Piotra Skwiecińskiego przestępstwa polegającego na podżeganiu do zabijania oraz zachęca do prowadzenia wojny napastniczej przeciwko muzułmanom.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. W porządnym towarzystwie (nie takim jak TVN lub Wybiórcza albo tfu! TVP) typów gatunku Skwieciński po prostu nie zaprasza się. A jak się gdzieś ćmok pojawi, nikt mu ręki nie poda. A już o dyskusji na tym poziomie nie ma co mówić. Po prostu – chamów trzeba kosić równo z trawą (nie dosłownie (fizycznie), rzecz jasna).

 2. Lewacki bełkot pełen jadu i agresji zapomniał ,ze mordują dzis Francuzi Ruskie ,USA GB wysłyając swoje samoloty na Bliski Wschod i zrzucajac bomby gdzie popadnie. Niech więc ten komuch ,ktory powinien pasc gęsi/sorry gęsi/ nie drze ryja ,ale siedzi cicho i zkąta nie wyłazi.

 3. Sądzę, że ten idiotyczny, lewacki portal zdechnie szybciej, aniżeli powstał. Muzułmańska dzicz powinna być z dala od Europy i naszych wartości, a każdy tzw. „uchodźca”, nie jest nim w rozumieniu prawa międzynarodowego np. w Niemczech czy Austrii, tylko w pierwszym kraju, do którego się przedostanie! Jako, że islamscy fundamentaliści są zagrożeniem dla cywilizacji Zachodu, powinniśmy ich wszystkim czym prędzej odesłać tam, skąd przybyli! I nie oglądać się na waszą lewacką tzw. „polityczną poprawność”, bo dzięki niej za lat 50 takim chojrakom, jak wy, islamiści będą odrąbywać głowy nie w ISIS, ale w środku Europy. 90% „uchodźców” to młode byki w wieku poborowym, które wolą ucieć i zostawić swoją rodzinę, przychodząc na zasiłki do cioci Merkel, która ich zaprosiła.. Jest to problem niemiecki, i niech Niemcy sobie z nim radzą – jednak przy tak durnej polityce w tej sprawie, jaką prezentuje obecna kanclerz, problem będzie tylko narastał. My powinniśmy, jeżeli będzie trzeba, stanowczo przeciwstawić się lewicowej pomroczności w tej sprawie. Nie pozdrawiam.

 4. Panie Wiśniowski, przecież Pan bezczelnie łże odnośnie słów Skwiecińskiego. Dlaczego Pan to robi? Naprawdę chcę zrozumieć, bardzo Pana proszę o wyjaśnienie!

 5. Podpisuję się imieniem i nazwiskiem, bo nie boję się waszej głupoty towarzysze :) Polecam też skierowanie się do psychiatry… Bo widzę, że Pan Wiśniowski ma problem ze zrozumieniem tekstu, w którym jest takie nawoływanie do zabijania jak szukanie u pana Wiśniewskiego rozumu. Najzabawniejsze, że to własnie dzięki takiej emigracji z krajów muzułmańskich to właśnie jej miłośnicy i poplecznicy stają się pierwszymi ofiarami morderstw, gwałtów, grabieży tych, których tak bronią. Zamiast się pienić i iść debilnymi oskarżeniami do prokuratury to radzę uważnie przeczytać cały tekst P. Skwiecińskiego… by nie robić z siebie głupców :)

 6. Z tekstu zupelnie nie wynika ze red. Skwiecinki che zabijac „zwyklych” muzulmanow, a jedynie ze „dzihadystow” czyli zagrazajacych naszej cywilizacji terrorystow muzulmanskich.
  Niech autor tego artykulu pozwie lepiej MEN a to ze poszedl do szkoly zbyt wczesnie i nie nauczyl sie czytac ze zrozumieniem.
  Dodatkowo polecam lekture Koranu to zrozumie ze jest jednym z pierwszych na liscie do sciecia lba!

 7. dać mu kałacha. temu piotru skwiecińskiemu. i wysłać go w sam środek walk z państwem islamsskim. piotera skwiecińskiego tego. co swą energie do białej rasy ochrony pioter ten skwieciński przed komputerem będzie marnował. nieh sie hopak wyrzyje na tyh móślimah. taki odwarzny. taki. zobaczymy, jak mu pójdzie – temu piotru. skwiecińskiemu temu.

 8. Ale przecież już zabijają. Na wielką skalę i tak, żeby zastraszyć.
  Nawet ładnie to nazywają z angielska: „shock and awe”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jaka polityka – takie żarty

Na Twitterze były minister spraw zagranicznych III RP i prominentny polityk tzw. zjednoczo…