Po rowerzystach, spacerowiczach i rodzinach z dziećmi, polska policja znalazła sobie nowy cel. Na południu kraju mundurowi nachodzą hotele, pensjonaty i prywatne kwatery, tropiąc przebywających tam przyjezdnych.

Zakopiańska policja prowadzi kontrole miejsc oferujących miejsca noclegowe. Stróże prawa twierdza,  że otrzymują coraz więcej donosów na właścicieli przybytków turystycznych, który zgodzili się ugościć potrzebujących.

Mundurowi sprawdzają, czy górale oraz turyści dostosowują się do zakazu wynajmu kwater. W związku z epidemią koronawirusa w Polsce nadal wyłączona z użytku pozostaje działalność hotelarska oraz gastronomiczna. Policjanci weryfikują, czy przedsiębiorcy przestrzegają przepisów.Ze zgrozą bowiem stwierdzili, że do Zakopanego przyjeżdżają osoby poszukujące wypoczynku,

Choć Tatrzański Park Narodowy udostępnił dla turystów wejście do dolin reglowych: Doliny Białego, Doliny Strążyskiej, Doliny za Bramką i Ku Dziurze. To około 10 proc. całej długości szlaków. Władze TPN-u zaznaczają, że nie powinno się wchodzić do parku większymi grupami. ale podkreślają, że na wycieczkę w góry można się wybrać. Tak więc z jednej strony mamy zachętę do ruchu turystycznego, z drugiej – policyjne łapanki turystów.

Działania policji poparli niektórzy lokalni politycy.

– Nie jest jeszcze czas na uruchamianie ruchu turystycznego w całej Polsce na tej zasadzie, żeby przykładowo mieszkańcy Poznania przyjeżdżali już pod Tatry na wypoczynek. Baza turystyczna, hotele, pensjonaty, jeszcze nie są uruchomione – stwierdził starosta tatrzański Piotr Bąk.

Co grozi przedsiębiorcom, którzy postanowią otworzyć swój lokal dla turystów? Są to kary grzywny, może być to również postępowanie w sprawie o wykroczenie, a nawet kara administracyjna, którą może nałożyć inspektor sanitarny, w wysokości do 30 tys. złotych.

Właściciele miejsc noclegowych przyznają, że niemal każdego dnia zgłaszają się osoby poszukujące zakwaterowania. Policja nie zamierza im dać zarobić, a turystom – odpocząć w stolicy polskich Tatr.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „Stróże prawa twierdza, że otrzymują coraz więcej donosów na właścicieli przybytków turystycznych, który zgodzili się ugościć potrzebujących” — POTRZEBUJĄCYCH hahahahahah!!!!!! „Potrzebujący” z Wawki — Zakopiec to mekka warsiafki — przejedzie 400 kilosów aby „podziwiać” paskudne Krupówki i nie ma gdzie położyć główki, biedactwa, racje ma Piotr redaktor pochylając się nad ich niedolą……………….

  1. Mieszkanie? moim zdaniem nie.
   Dom wolno stojący? Zgodnie z zarządzeniem – nie, jednak tu mógłbym się sprzeczać. Wszystko jest kwestią warunków.

  2. A od kiedy najem mieszkań to działalność hotelowa?? Oczywiście że można, tyle że w obecnej sytuacji raczej mało jest chętnych.

 2. Hm… zakaz działalności hotelowej obowiązuje… więc dura lex sed lex. Też mi się nie podoba tempo powrotu do normalności, ale żeby robić aferę, że policja ściga łamiący prawo, to już przegięcie…

 3. No ale tu akurat nie ma się czego czepiać. W przeciwieństwie do „łapanek” policjantów na rowerzystów czy spacerowiczów, gdzie przepis był po pierwsze – niejasny, po drugie – nie wiadomo, czy w ogóle legalny, tutaj sprawa jest jasna. Wynajem kwater jest zakazany i już. A policja jest od tego, aby przestrzegania tego zakazu pilnować.
  Zgadzam się całkowicie ze zdaniem, że to absolutnie nie jest jeszcze czas na turystykę. Zwłaszcza w miejsca tak masowo uczęszczane jak Zakopane. Jak już ktoś koniecznie chce wyjechać, to niech się trochę wysili, pogłówkuje i znajdzie mniej popularne miejsce, o którym mało kto wie i nie będzie tam tłumów. (Ale kwater wynajmować i tak nie wolno, wiec wycieczka na jeden dzień i powrót.)

 4. Pytanie do autora: CZYM RÓŻNI SIĘ PENSJONAT NA KILKANAŚCIE-KILKADZIESIĄT ŁÓŻEK OD… HOTELU na pięćset?
  Moim (jak i policji zdaniem) DOKŁADNIE NICZYM! Skoro istnieje zakaz działalności hotelarskiej – to dotyczy to WSZYSTKICH PLACÓWEK KWATER NA WYNAJEM! Jedynym wyjątkiem mogło by być wynajmowanie DOMÓW WOLNOSTOJĄCYCH rodzinom.
  Ciekaw jestem dlaczego Piotruś-Pan gdy zdarzyło się że jakiś gorliwy i pyskaty działacz dostał ,,bąbę” w nos za rzuconą uwagę pod adresem niewybrednych muro-bazgrołów rugał policje od ślamazarnego ścigania ,,faszystów” jak ich określił, a dziś z równą gorliwością popiera… łamiących zapisy porządkowe hotelarzy????
  Czyżby interes grupowy był ważniejszy niż… zdrowie narodu i jego bezpieczeństwo sanitarne?- nie śmiem przypuszczać…

  1. Hehe kolego Skorpion bo najważniejsze to dokopać Kaczorowi i PiSowcom. Mało istotne zasłużenie czy nie. Gdyby rzad nie wprowadził tych ogranoczeń to byłoby coś w stylu „PiS naraża społeczeństwo! Nie reaguje na epidemie!”

  2. @ Zwykły Janusz: dokładnie tak. Mamy tak tępą opozycję, która plecie bzdury, zamiast rzeczywiście krytykować rząd tam, gdzie ta krytyka się należy, że mam 100% pewności nie niedługo zostanie ona zmieciona w wyborach. Polacy nie są tacy głupi na jakich wyglądają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…