Andrzej Duda

Jak donosi „Fakt”, prezydent miał zakomunikować swoje żądanie premier Beacie Szydło. Szefowa rządu zareagowała ponoć „chłodno”, co nie powinno dziwić – tajemnicą poliszynela jest jej taktyczny sojusz z ministrem obrony narodowej.

fot. facebook.com/Antoni Macierewicz

Kroplą, która przepełniła czarę goryczy, był skandal na Westerplatte, gdzie 1 września podczas uroczystości z okazji napaści nazistów na Polskę do odczytania apelu pamięci nie dopuszczono delegacji harcerzy. Zamiast nich odezwę wygłosił żołnierz. Szef ZHP zgłosił się ze skargą do Pałacu Prezydenckiego. Reakcja była szybka.

Jednak stosunki na linii MON-Pałac Prezydencki juz wcześniej pozostawiały wiele do życzenia.  Wcześniej Andrzej Duda wielokrotnie wskazywał na problemy z komunikacją z Antonim Macierewiczem. Prezydent nie ukrywał, że sposób kierowania resortem wydaje mu się nie do przyjęcia. W odpowiedzi Macierewicz rozpoczał śledztwo wobec  gen. Jarosława Kraszewskiego, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Kolejny krok wykonał Andrzej Duda, odmawiając przyznania nominacji generalskich zgłoszonych przez ministerstwo.
Jak zareagowała Beata Szydło? Dymisja Macierewicza nie wydaje się prawdopodobna. Szef MON jest dla premier sojusznikiem w starciu z liberalno-racjonalną frakcją skupioną wokół Mateusza Morawieckiego, któremu również nie podobają się wybryki ministra obrony, oraz dość krytycznie ocenia niektóre programy socjalne PiS, m.in. „Rodzina 500 plus”. Jedno jest pewne – decydujące zdanie będzie mieć w tej sprawie prezes Jarosław Kaczyński. Argumenty, które przedstawiał Duda w rozmowie z premier – jak podaje źródło cytowane przez „Fakt”, to „że nic im w tym MON nie wychodzi”, a „Macierewicz jest człowiekiem, z którym nie da się rozmawiać”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Nareszcie.Ten macierewicz czy jak on się tam nazywa już dawno powinien być odsunięty od jakiejkolwiek funkcji w sprawowaniu rządów.Mamy kontrwywiad ale na nieszczęście podlega on temu M.i tak naprawdę to on robi co mu się akurat umyśli a jego nikt nie sprawdza.

  2. Czy nie zakładały plany Hitlera przestrzeni życiowej dla Niemców?

    No właśnie nie. Zakładały przestrzeń życiową dla nazistów. Niemcy, którzy się z tym nie zgadzali, trafiali do obozów tak samo jak Żydzi.

  3. to nie jest wojan w pisuarowie tyko normalne działanie Prezydenta , macior powinien trafić prosto do Tworek

  4. Źle potraktowano harcerzy. Natomiast portal uporczywie pisze, że na Polskę napadli naziści. Czy to były jakieś dywizje wielonarodowe, bez przynależności do jakiegoś państwa, którego władze posiadały kompetencje wydawania rozkazów formacjom takim jak SS czy Wehrmacht? Czy przypadkiem władze III Rzeszy Niemieckiej nie podjęły decyzji o ataku na Polskę, czy wódz tejże Rzeszy nie został wyniesiony wcześniej przez Niemców do godności kanclerskiej w latach 30 w drodze wyborów demokratycznych w których brała udział jego partia?. Czy nie zakładały plany Hitlera przestrzeni życiowej dla Niemców?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Agrounia rozczarowana opozycją, a szczególnie lewicą

Michał Kołodziejczak przez wielu był postrzegany jako czarny koń polskiej opozycji. Co dzi…