Spotkanie z proepidemikami nie wpłynęło na decyzję prezydenta. Andrzej Duda podpisał ustawę, która rozszerzy listę obowiązkowych szczepień od 1 stycznia 2017 r.

flickr.com/photos/niaid/
flickr.com/photos/niaid/

Zamiana ułatwi zakup szczepionek m.in. przeciw HPV, pneumokokom i meningokokom. Przeniesienie ona finansowanie obowiązkowych szczepień ochronnych dla osób ubezpieczonych z resortu zdrowia do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dziś szczepienia obowiązkowe odbywają się zgodnie z programem szczepień. Ogłaszany jest on przez głównego inspektora sanitarnego. Koszty zakupu szczepionek do przeprowadzania obowiązkowych szczepień ochronnych, czyli ponad 80 mln zł rocznie, finansowane są z budżetu państwa z ministerstwa zdrowia.

Antyszczepionkowcy, skupieni w stowarzyszeniu „STOP NOP” napisali do prezydenta list. Apelowali w nim o likwidację obowiązku szczepień i pozostawienie dowolności w tym zakresie. Ich zdaniem szczepionki powodują autyzm i inne choroby. W czwartek minister Wojciech Kolarski spotkał się z przedstawicielami „STOP NOP”. Nie wpłynęło to na decyzję Andrzeja Dudy – prezydent podpisał ustawę.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Przymusowe szczepienia to następstwo tego iż mamy państwową służbę zdrowia a skoro tak to zależy ona od polityków a ci są przekupni, przeciwnicy szczepień z jednej strony chcą żeby wszystko było państwowe a z drugiej strony chcą mieć wolność wyboru i dobrą służbę zdrowia a tak się nie da, tak samo jak nie da się mieć dobrego państwowego szkolnictwa albo uczciwego państwowego systemu emerytalnego zwłaszcza że tak jak system zdrowotny jest finansowany z przymusowego opodatkowania. Według mnie przymus szczepień powinien być wprowadzony tylko w obliczu klęski, a wybór czy szczepić dziecko czy nie szczepić powinni podejmować rodzice. Pomysł przymusowego szczepienia dorosłych jest już całkowicie poroniony jakby taki przymus dotknął mnie to odmówię poddania się szczepieniu. Gdyby pieniądze z podatków ukradzione przez państwo nie przeznaczać na szczepienia tylko zostawić w kieszeniach podatników to na pewno bylibyśmy zdrowsi nawet bez szczepień, choćby dlatego że żarlibyśmy lepsze jedzenie.

 2. Kiedy zrozumiecie ciemny narodku, że szczepienia są dla waszego dobra i żadnego autyzmu nie powodują. Jak zaczną umierać wasze dzieci, to może się ockniecie. Te bajki to wymysły eugeniki.

  1. Ciemna to jesteś ty i nie tylko ciemna, ale prymitywna – pewnie masz w tym interes, więc dla ciedie nic nie znaczy „człowiek”, który w wyniku twojej zachłanności może zostać tylko roślinką.

  2. Oczywiście nie chodzi o same szczepienia, ale o adiuwanty zawarte w szczepionkach takie jak zweiązek rtęci tiomersal, lub związki aluminium które są neurotoksynami.

 3. Kiedy zrozumiecie, że szczepionki NIE powodują autyzmu? A nazywanie działaczy STOPNop i tym podobnych proepidemikami to żadna przesada.
  Ale przecież manipuluje mną bigpharma – w takim średniowieczu odra wcale nie dziesiątkowała całych miast, a kiedy wybuchała epidemia rodzice byli zachwyceni, że ich dzieci mogą nabrać porządnej, naturalnej odporności zgodnej z holistyczną wizją człowieka (czy jakie tam bzdury proepidemicy wypisują).

 4. To nie Duda podpisał ustawę o poszerzeniu szczepień tylko Komorowski, jeszcze zdążył chyba w ostatnim dniu urzędowania. Natomiast Duda podpisał o przesunięciu finansowania do NFZ.

 5. Ja raczej popieram antyszczepionkowców, ale nie w jakieś tam walce przeciwko korporacjom i państwom. W Średniowieczu nie było szczepień i każda większa epidemia likwidowała problem bezrobocia, biedy itd. Zostawały na świecie jednostki tylko najbardziej zaradne i tzw. elity. Odkąd pojawiły się szczepienia natura już nie koryguje rozwoju ludzi.

  A ci co się dziwią antyszczepionkowcom, że tutaj przychodzą to mogę tylko dać przykład. Rodzice sześciolatków maja PIS. Antyszczepionkowcy mieli Tanajnę. Tanajno się skończył to szukają nowej grupy, która wesprze ich postulaty/interesy. Każdy lobbuje jak może i gdzie może.

 6. Jak widać, strajk.eu nadal psychomanipuluje czytelnikami. Nazywa krytyków szczepień, wśród których są rodzice dzieci poszkodowanych przez szczepienia, „proepidemikami”. Polecam ten film – ofiara szczepień mówi, co jej szczepionka zrobiła.

  Trzeba rozumieć problem, poczytać o nim ze wszystkich źródeł, a artykuły sponsorowane przez koncerny, a nie bagatelizować go i wrzucać wszystkich, którzy są zaniepokojeni skutkami ubocznymi szczepień i chcą rzetelnych niezależnych badań w celu rozwiania wątpliwości do worka z napisem „wariaci”. Wyszydzanie tych ludzi oznacza brak szacunku dla ofiar szczepień, brak współczucia dla ich rodzin, które muszą borykać się z chorobami poszczepiennymi ich dzieci, itd. Nie wspomiając już o banalnym fakcie, że dzisiaj w ogóle nie przeprowadza się przedszczepiennych badań. W czasach PRL-u zanim zaszczepiono dziecko robiono próbny wstrzyk podskórny by sprawdzić reakcje organizmu – czy wchłonie dawkę próbą czy wywoła reakcję alergiczną. Dzisiaj szczepi się jak popadnie i skutki są opłakane – dzieci umierają lub stają się kalekami.

  Redakcji Strajku.eu polecam wpisać do wyszukiwarki YouTube słowa „ofiara szczepionki” i posłuchać co mówią ludzie, których życie po szczepionce stało się koszmarem. To nie są nawiedzeni ludzie, którym coś się ubzdurało, ale REALNE OFIARY SZCZEPIEŃ.

  Nie szydźcie i nie wyśmiewajcie ludzi, którzy cierpią.

  Na koniec historia mojej własnej tragedii wywołanej szczepionką: po zaszczepieniu mnie przeciwko żółtaczce typu B stałem się nosicielem żółtaczki typu B. Wcześniej byłem zdrowy, teraz do końca życia będę walczył z chorobą, która może wywołać marskość wątroby i raka wątroby. Jeśli chcecie i interesuje Was prawda – mogę Wam opowiedzieć całą historię. Nie mogę mieć własnych dzieci i uprawiać seksu – bo jestem nosicielem wirusa żółtaczki i mógłbym zarazić drogą płciową, oraz przekazać gen z HBV potomstwu. Moje życie osobiste i moje zdrowie zostały zniszczone przez szczepionkę.

  1. Proszę Pana niektórzy po zaszczepieniu przeciwko grypie tez maja objawy grypy. Każdy organizm reaguje inaczej. Ja pamiętam jeszcze w PRL jak chodziłem na szczepienia to po każdym wkłuciu robili długopisem wokół miejsca wkłucia okrąg i mówili, że jak w tym miejscu pojawi się wysypka albo dostane gorączki to trzeba przyjść i zgłosić się do ośrodka zdrowia.

   Miałeś Pan po prostu pecha.

 7. Prawdziwe postulaty STOP NOP: oczekujemy:

  Opracowania nowego systemu identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), włącznie z opracowaniem procedur gwarantujących opiekunom prawnym i dorosłym pacjentom pełny udział w tym procesie, zmiany zaczynając od przyjęcia poprawek dot Art. 17 ustawy o chorobach zakaźnych (pełna informacja o powikłaniach i monitorowanie stanu zdrowia pacjenta).
  Utworzenia specjalnego funduszu odszkodowań współfinansowanego przez producentów szczepionek dla osób dotkniętych trwałym uszczerbkiem zdrowia lub utratą bliskich wskutek wystąpienia NOP i powikłań poszczepiennych.
  Utworzenia listy biegłych ekspertów – niezależnych od koncernów farmaceutycznych, w tym producentów szczepionek – na potrzeby wydawania opinii niezbędnych w toku spraw sądowych dotyczących powikłań poszczepiennych (z obowiązkiem złożenia oświadczenia o konflikcie interesów).
  Zniesienia obowiązku szczepień i wprowadzenia dobrowolności wzorem 16 państw europejskich.

 8. Brawo Jędrek! Pamiętasz kto tu rządzi! Jeszcze kilka takich ustaw i możesz liczyć na przychylność koncernów farmaceutycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …