Głosowanie nad projektem zmiany Konstytucji zakładającym zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe zapowiedział Andrzej Duda. Prezydent zaznaczył też, że jest pewny poparcia sejmowej większości, w liczbie umożliwiającej zamieszczenie takiego zapisu w ustawie zasadniczej.

Andrzej Duda kontynuuje ofensywę wyborczą. Na spotkaniu z wyborcami w w Szczawnie-Zdroju obiecał, ze 6 lipca w Sejmie odbędzie się głosowanie nad projektem zmiany Konstytucji. Prezydent chce, aby znalazł się  w niej zapis uniemożliwiający osobom LGBT starania się o adopcję dzieci.

Duda, który kilka tygodni temu zasłynął stwierdzeniem, że LGBT to nie ludzie, teraz zamierza wprowadzić dyskryminację na poziomie najwyższego aktu prawnego. Prezydent po raz kolejny posłużył się kłamstwem, jakoby prawidłowy rozwój dzieci adoptowanych przez pary jednopłciowe był zagrożony. Badania naukowe wykazują dokładnie coś innego.

Ataki na osoby LGBT są w kampanii Andrzeja Dudy główną nutą, dzięki której sztab prezydenta chce osiągnąć pożądaną mobilizację wyborców o homofobicznym nastawieniu.

„O ile w naszym prawie małżeństwo w naszym prawie jest związkiem kobiety i mężczyzny, są możliwe inne przypadki. Dlatego uważam, że w polskiej konstytucji powinien się znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Dla bezpieczeństwa dziecka, dla jego prawidłowego wychowania” – powiedział polski prezydent.

Dyda wywołał do tablicy swojego rywala, zaznaczając, że oczekuje poparcia jego klubu parlamentarnego do projektu ustawy. W ten sposób chce postawić Trzaskowskiego w niezręcznej sytuacji, mając na uwagę, że jego elektorat składa się zarówno z obywateli wyrażających poparcie dla praw LGBT, jak i tych sceptycznych wobec takich rozwiązań.

Trzaskowski odpowiedział; – Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe i wydaje mi się, że takie jest stanowisko większości partii politycznych. Prezydent Warszawy nazwał też propozycję Dudy 'tematem zastępczym”.

Po raz kolejny okazało się, że słaba pozycja przetargowa lewicy po I turze przekłada się na obranie przez Trzaskowskiego kursu w prawo. Jednoznaczność odpowiedzi może jednak sprawić, że rywal Dudy straci poparcie części lewicowego elektoratu podczas decydującego starcia, co też jest celem działań sztabu obecnego prezydenta.

patronite

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. W artykule nie ma żadnych argumentów na rzecz tezy postawionej w tytule.
  Duda po prostu chce utrzymać status quo w tej materii. Nie ma tu żadnego „uderzenia” ani „dyskryminacji”.
  Zupełnie odrębną sprawą jest czy pary homo chcą adoptować dzieci. Mówię o konkretnych zwykłych ludziach/parach, a nie o działaczach chcących się wywindować na modnym temacie.

  1. W Polsce jest około 50 tys. Dzieci w parach jednoplciowych, taki zapis mógłby stanowić podstawę do odbierania tych dzieci.

 2. Faktycznie skorpion ma racje. Trzask powiedział ze zgadza sie w tej kwestii z Dudą. Oj biedni tęczowi lewacy. Ich miłość do obozu koalicji oligarchów pozostaje nieodwzajemniona. Szanowni tęczowi idzcie na skarge do wujka Sorosa albo do swoich kumpli z goldman sachs czy innego wall street

  1. Soros?Wybory za tydzień i każdy boi się potknąć.2-1=1.To już pole minowe i walka o „najbystrzejszych” wyborców.Takich z obsesją na temat spisku wielobarwnego łuku powstającego w wyniku rozszczepienia światła widzialnego.Oczywiście Antonii i Prezes zakluczeni w domach.A legendarnego Lecha nawet nikt nie pyta o zdanie.Tusk to miniona era.I teraz czekamy.Kto pierwszy coś sp…rzy.

 3. kwestie LGBT TO temat zastępczy próby przyciągnięcia elektoratu skrajnej prawicy i PSL . PIS nie ma możliwości zmiany konstytucji chyba ze mu w tym pomoże lewica a tym bardziej Duda nie może jej odręcznie zmieniać .

  1. A jaki wpływ na zakres wydatków którym szczuje Trzaskoś – ma prezydent, skoro kreatorem polityki finansowej i fiskalnej jest RZĄD? Obaj walą w gumę aż skrzypi!

 4. Przecież Trzaskowski POPARŁ DUDĘ W TEJ MATERII! Autor nie słuchał? a może jedynie głupa pali na użytek propagandy?

  1. Piotruś-Pan ma jakieś urojenia… i wydaje mu się że Trzaskowski różni się czymkolwiek (w zakresie preferencji) od Dudy… oba huncwoty po jednych pieniądzach!
   A może autor przypomni nam wszystkim za co Bufetowa szurnęła Trzaskosia ze stołka burmistrza Ursynowa?
   Czekamy… podobno burdelu powstałego na Ursynowie w okresie jego władztwa nie udało się do dziś uprzątnąć…

 5. Zdecydowana większość Polaków popiera taki zakaz szanowny autorze. Co z prawami dziecka? Ono nie jeszcze nie może decydować czy chce mieć normalnych rodziców czy 2 „tatusiów”. Dziecko to nie zabawka. A jezeli 2 facetów chce miec dzieciaka to niech jeden drugiemu zrobi. Wtedy ok. Jezeli nie może to cóż widocznie tak chciała matka natura. Homofobka jedna

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Chiny ostrzegają przed upadkiem zachodnich giełd. Nadchodzi załamanie gospodarek?

Chiński gigant dołączył do tych zachodnich ekonomistów, którzy ostrzegają przed wielkim kr…