Straty wynikające z przyjęcia ustawy dyskryminującej społeczność LGBTI szacuje się już na około 3 mln dolarów.

www.flickr.com/photos/armandolobos/
Love parade Rio de Janeiro/

23 marca bieżącego roku gubernator Karoliny Północnej Pat McCrory podpisał ustawę House Bill 2 (w skrócie: HB 2), zwaną także Public Facilities Privacy and Security Act (Ustawa o Bezpieczeństwie i Prywatności Obiektów Użytku Publicznego). Jej głównym celem było odwrócenie działania wcześniej przyjętego przez władze największego miasta w stanie, Charlotte, rozporządzenia, które ułatwiało funkcjonowanie osobom LGBTI. Jednym z jego ważniejszych założeń było umożliwienie osobom transseksualnym i transpłciowym wyboru publicznych toalet zgodnie nie z płcią biologiczną, ale kulturową.

HB 2 skutecznie uniemożliwiła stosowanie także wszystkich wcześniejszych aktów prawnych przyjętych przez lokalne władze miast Karoliny Północnej, których celem była ochrona osób LGBTI. W ustawie wymieniono także osoby, które podlegają ochronie prawnej przed dyskryminacją ze względu na: rasę, wyznanie, kolor skóry, pochodzenie, niepełnosprawność, czy płeć zgodną z aktem urodzenia. Nie wspomniano o osobach nieheteroseksualnych. Brak ochrony osób LGBTI oznacza na przykład, że będą mogli w dowolnym momencie stracić pracę ze względu na swoją orientację seksualną lub tożsamość płciową.

Szybko okazało się natomiast, że wprowadzenie w życie HB 2 jest dla miasta bardzo niekorzystne, bo odbiło się głównie na przemyśle turystycznym. Jak podaje TheGuardian.com, biuro informacji turystycznej stolicy stanu, Raleigh (The Greater Raleigh Convention and Visitors Bureau), poinformowało lokalne media, że w ciągu niespełna miesiąca od wejścia w życie ustawy, miasto straciło około 3 miliony dolarów w związku z odwołanymi rezerwacjami. Prawdopodobnie straty te w najbliższym czasie powiększą się (swój koncert w PNC Arena w Raleigh odwołał m.in. zespół Pearl Jam).

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Dlaczego więc nie pójść w tolerancji dwa kroki dalej i nie uznać praw takich mniejszości seksualnych jak pedofile , zoofile , nekrofile itp które teraz są uznawane za choroby psychiczne lub przestępstwo. Jeszcze nie tak dawno bycie przecież homoseksualistą było w niektórych krajach zakazane przez prawo i leczone farmakologicznie. Warto może policzyć o ile wtedy bylibyśmy bogatsi .

  2. Andy
   To proste, zboczenie to tam gdzie krzywdzisz, bo ani koza, ani dziecko, ani zwłoki nie pytasz o zdanie. Zboczania kryją w sobie autorytaryzm, czyli narzucamy się innym, wykorzystujemy. Homki dlatego są normalne, bo homek kocha homka, obydwoje wyrażają zgodę na stosunek, nikogo nie krzywdzą, tylko robią sobie nawzajem dobrze. To ciekawa baza wypadowa, bo jak kobieta pragnie by na nią sikać, to wszystko jest wporządku, jak na nią sikasz bo ty chcesz a ona nie, to jesteś zboczony. To jest punk wyjścia norma-zboczenie.

  3. Czyli norma; obydwoje robimy kupę na twarz, obydwoje się zgadzamy. Tu jest wszystko ok.
   Zboczenie; ja chce ci kupę zrobić na twarz a ty nie chcesz, jestem zboczony. Norma- to zgoda ludzi wzajemna. Zboczenie- to gdy kogoś zmuszamy wbrew woli. Zwierzęta nie wyrażają zgody- zboczenie. Dzieci- nie mogą nawet wyrazić zgody bo to dzieci, ten co je gwałci to zbok. Nieboszczyk nie wyraża zgody, chociaż penis mu stoi, bo odpływają substancje fizjologiczne i taka kobieta może być zachwycona, bo stoi bardziej niż żywemu, to nie wyraził zgody, bezcześci zwłoki.

  4. A jak dziecko wyrazi zgodę to już nie będzie zboczenie? A co z tak chołubionymi przez stronę startową muzułmanami, dla utrudnienia dodam – muzułmanami w Europie, dla których 8 letnia dziewczynka to już kobieta? Zboczeni czy nie? Przypomnę że dla muzułmanów kobieta to przedmiot więc dlaczego pytać o zgodę ? Wykażmy trochę tolerancji religijej i światopoglądowej. Zwłokom to już chyba wszystko jedno, przynajmniej dla mnie ateisty, a w przypadku owiec to może milcząca zgoda wystarczy? Może choć trochę więcej praw dla pedofili ale takich nieaktywnych , którym wystarczą lalki imitujące małe dzieci? Przecież według ciebie nikogo to chyba nie zrani.
   Ale żarty na bok , mi nie przeszkadzają ludzie którzy uprawiają seks z osobnikami tej samej płci. Ich sprawa jeśli robią to niepublicznie. Nie uznaję tego za zboczenie. Ale uważam za zboczenie , taki rodzaj ekshibicjonizmu, chodzenie z tęczowym transparentem , organizowanie publicznych parad środowisk LGBTIicośtamjeszcze, epatowanie społeczeństwa tym jaki rodzaj seksu lubicie uprawiać itd. Nie wyrażam na to zgody . Gwałcicie mnie w ten sposób, jasne? Możecie przestać?
   Nie wyrażam zgody na to by kobieta chodziła do męskiej toalety ani na to by mężczyzna chodził do toalety do której chodzi moja córka. To też uraża moje uczucia.

  5. Jak ma ci dziecko wyrazić zgodę, jak ono nie jest dojrzałe do podejmowania decyzji, dlatego zboczenie. Zboczenia się biorą z zaprzeczania naturze, dlatego religie takie chodujące zboków, czy katolicka czy islamska. Natura nie tworzy zboczeń, potępianie seksualnosci tworzy zboczenia. Nie zauważyłem aby parady homo to były jakieś orgie seksualne, ci ludzie protestują przeciw prześladowaniom. Powtarzasz zaburzenia psychiczne kleru, który wszędzie widzi seks, to są psychozy paranoidalne, bo gdyby teraz te obsesje były uznane za normy, to homo musiałoby chodzić po kanałach i powoli wszyscy, bo księżom wszystko się kojarzy że napada ich seks.

 1. Dopiero co wróciłem z harówy u brytyjskiego krwiopijcy kapitalisty – zmęczony , głodny i zły. Po pochłonięciu połowy doskonałego szkockiego haggisa i pinta piwa humor z lekka zaczął powracać więc postanowiłem zajrzeć do internetów. I co widzę? Strona startowa polskiej satyry nie zawiodła. Mam kilka małych uwag do tego artykułu w którym poruszono kilka bardzo ważnych dla proletariatu spraw: skrót którego używacie a mianowicie LGBTI (strach zapytać ale co to jest to I?) jest niezmiernie rasistowski i dyskryminujący wielu ludzi – powinien on brzmieć LGBTIPKSTUZMJFLS do którego dodałbym jeszcze H dla osób heteroseksualnych bo odnoszę wrażenie że są dyskryminowaną mniejszością seksualną w we współczesnym świecie. Bardzo podoba mi się ten fragment: „Jednym z jego ważniejszych założeń było umożliwienie osobom transseksualnym i transpłciowym wyboru publicznych toalet zgodnie nie z płcią biologiczną, ale kulturową.” – ludzie ze strony startowej polskiej lewicy, czy wy już ochu….liście do reszty? Czy naprawdę waszym zdaniem jest to jedna z ważniejszych spraw na świecie żeby facet który ma penisa lecz czuje się kobietą mógł sikać w damskiej toalecie? A co z uczuciami osoby która ma waginę, czuje się homoseksualnym mężczyzną ale zgodnie ze zdrowym rozsądkiem wybrałą damską toaletę? Jak okropnie ta osoba musi się czuć widząc faceta sikającego do pisuara w damskiej toalecie. To jest czysty faszyzm oraz kompletny brak tolerancji i empatii !!!

  1. Pisałem już, że sensu najmniejszego nie ma publikowanie tutaj jakichkolwiek komentarzy? Nie jesteś homoseksualnym muzułmaninem na rowerze, więc Twój głos się nie liczy.

   PS: Szukają tam u Ciebie jakichś zbrojarzy?

  2. Myślisz że to I to jest właśnie to I ?

   Co do Twojego najważniejszego pytania to myślę że podejrzenie co do ochu…nia jest jak najbardziej na miejscu. Dzisiaj przechodzą samych siebie: rozczulaja się nad PRAWDZIWYM FASZYSTĄ (!!!) Breivikiem. Zachodzę w głowę czym podbił ich serca.

  3. @truskawa Pisanie że pisanie nie ma sensu dla mnie z kolei nie ma sensu bo dla mnie pisanie ma sens.
   Co do zbrojarzy to nie wiem jak wygląda sytuacja na rynku pracy ale większość nowych domów buduje się raczej z drewna. Nigdy nie widziałem ogłoszenia w którym poszukiwano by betoniarza- zbrojarza.

  4. @ lej To nie było w zamierzeniu prowokacyjne pytanie, nie chce mi się po prostu sprawdzać w Wikipedii. Obawiam się zresztą że kiedy bym się dowiedział to byłbym tak zniesmaczony że nie miałbym dalszej ochoty na drugą połówkę haggisa i drugie piwo.
   Nie jestem dzisiaj za bardzo w nastroju do komentowania sprawy Breivika. To jest poważna sprawa a Samolińska robi sobie z tego po prostu jaja.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Norwegia: Partia Pracy triumfuje w wyborach

Po ośmiu latach rządzący w Norwegii konserwatyści tracą władzę. Zdecydowane zwycięstwo w w…