Kolejny polityk Platformy Obywatelskiej postanowił udowodnić, że w skrajnie konserwatywnych, antykobiecych poglądach niczym nie różni się od działaczy PiS.

fot. Portal Samorządowy

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego i członek PO, jest autorem opinii o projekcie zmian w ustawie antyaborcyjnej o nazwie „Ratujmy kobiety”. Przypomnijmy, że zaproponowana ustawa, pod którą podpisy zbierali m.in. działacze i działaczki lewicowych partii i stowarzyszeń, przewiduje legalną aborcję do 12 tygodnia ciąży, obowiązkową edukację seksualną, swobodny dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Porusza także kwestię klauzuli sumienia. Los ustawy w takim kształcie w obecnej kadencji Sejmu jest praktycznie przesądzony, niemniej jednak możliwość zabrania głosu w dyskusji o nim dawała politykom opozycji szansę pokazania, że naprawdę chcą bronić kobiet, w których prawa uderza PiS. Buła zademonstrował coś dokładnie odwrotnego.

Marszałek województwa opolskiego popisał się retoryką kojarzoną głównie z antyaborcyjnymi stowarzyszeniami i fundacjami, pisząc o „wyrażaniu zamiaru zabicia dziecka przez matkę”. Dopuszczenie aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży ma natomiast spowodować „moralną deprawację społeczeństwa” i zwiększyć liczbę przypadków niepłodności, nowotworów narządów rodnych i chorób przenoszonych drogą płciową. Nieuchronne według marszałka Buły będą również masowo występujące zaburzenia psychologiczne. Oczywiście na poparcie swoich śmiałych tez autor żadnych badań nie przytacza. I konkluduje: „Projekt zawiera szereg błędów rzeczowych, niezgodności z wiedzą medyczną. Jest nie do zaakceptowania ze względu na jego wartość godzącą w prawo naturalne i zasady moralne oraz na jego negatywne następstwa dla zdrowia kobiet i dzieci”.

Dzięki działaczowi PO mamy przedsmak poziomu dyskusji o aborcji, jaka czeka nas, gdy projekty ustaw w tej sprawie staną się przedmiotem sejmowej debaty. Jeśli w ogóle będzie jakaś dyskusja, bo jak widać największe, „śmiertelnie wrogie” partie mają w tej kwestii nadzwyczaj wiele wspólnego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Zaczne od tego ze jestem osoba wierzaca ale nie religijna. Natura nie moze istniec bez Zycia tak wiec unicestwianie go pod kazdym pozorem jest sprzeczne z natura ,wynika to z czystej logiki. Inna sprawa jest kwestia wolnej woli i sumienia , kazdy ma prawo do decydowania o swoich wyborach i ponoszenia ich konsekwencji.
  Ps Przyznam sie ze czytajac ten artykul ( sam tytul ustawy brzmi dziwnie)czulam sie zazenowana i bynajmniej nie wypowiedzia pana Buly.

  1. gdybyś muala wiecej szarych komórek to byś wiedziala, ze naturalnym jest poronienue ok 50-70% zapłodnień, i go ty wierzaca na to…. bozia swego oskarżysz?

 2. Ależ całkiem w zgodzie z prawem naturalnym będzie jeżeli silniejszy potraktuje tego kolesia maczugą…
  Bo przecież zwyciężać ma silniejszy… Takie jest PRAWO NATURALNE!
  Inna nazwa – Prawo buszu.

 3. platfusy to pisuary i odwrotnie a że zbliżają się wybory to niektóre świnie smalą cholewki do innego stada świń , ot co

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młodzi Ukraińcy mocno podzieleni w ocenie swojego kraju

Wobec zwiększającej się możliwości otwartego konfliktu zbrojnego miedzy Rosją a Ukrainą wa…