Sporo emocji wywołało u naszych zachodnich sąsiadów wzbudziło wystąpienie członkini partii Lewica w dyskusji nt. ochrony klimatu i redystrybucji bogactwa. Sandra Lust zwróciła uwagę, że nawet jeśli pozbędziemy się krezusów, którzy są w największym stopniu odpowiedzialni za kryzys klimatyczny, to transformacja energetyczna i tak będzie koniecznością.

Wypowiedź padła na konferencji w Kassel (29.2-1.03.2020), gdzie Die Linke obradowała nad problemami współczesnego świata. Szefostwo partii, na czele z przewodniczącym Berndtem Riexingerem, spotkało się z partyjnymi „dołami” m.in. na dyskusji panelowej pt. „Jak zmienić kraj – socjo-ekologiczna zmiana systemu”.

Sandra Lust podczas debaty zauważyła, że „zwrot energetyczny będzie także potrzebny po rewolucji”. Stwierdziła, że „nawet kiedy już rozstrzelamy ten jeden procent bogatych, w dalszym ciągu trzeba będzie czymś ogrzewać i czymś jeździć”. Jej słowa wywołały na sali rozbawienie. Sandra zdążyła powiedzieć już tylko „no tak to już jest, zejdźmy z tej metapłaszczyzny”, po czym odebrano jej mikrofon.

Inne rozwiązanie zaproponował szef partii Bernd Riexinger, który powiedział: „Chciałbym nadmienić, że nie rozstrzelamy ich tylko wyślemy do użytecznej pracy”, co wywołało aplauz obecnych.

Nad Renem zawrzało, bo media głównego nurtu uznały wypowiedź Lust za nawoływanie do eksterminacji klasy posiadaczy. Alexander Graf Lambsdorf, przewodniczący neoliberalnej FDP napisał: „Rozumiem stanowisko turyńskiej FDP, która nie chce wybrać na szefa landowego rządu Bodo Ramelowa z Lewicy, która na swojej konferencji strategicznej planuje rewolucję i egzekucje”.

Zareagowała również chadecja. Sekretarz generalny CSU Marcus Blume zażądał dymisji przewodniczącego Die Linke. „Jego podanie się do dymisji jest nieuniknione”– napisał na Twitterze. Sekretarz generalny CDU Paul Ziemiak stwierdził z kolei„Przyjrzyjcie się reakcji Riexingera. Egzekucje czy obóz pracy?”.

Działaczka niestety poddała się terrorowi i zamiast trzymać się faktów, czyli stwierdzenia, że był to skrót myślowy, poszła w przeprosiny, tłumacząc, że wypowiedź „padła w ferworze dyskusji i przez bezmyślność”. – Jest ona całkowicie sprzeczna z moimi politycznymi poglądami. Brzydzę się przemocą wobec ludzi – zapewniała. –Potrzebujemy aktywnej, socjalnej i ekologicznej polityki energetycznej, a niestety moja wypowiedź nie przysłużyła się tej sprawie – ubolewała.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Posikałem się ze śmiechu czytając o „wpadce” lewackiej gwiazdy z Die Linke — to wy lewacy (nie mylić z lewicą) doszukiwaliście się w każdym słowie obrazy, seksizmu, ksenofobii, hejterstwa itd. a więc macie!!!!
  Wasza rewolucja pożarła własne dzieci, dobrze wam tak poprawnie polityczne gnomy!!!!!

 2. A może prostszym (jednak mało popularnym) sposobem jest OGRANICZENIE LUDZKIEJ ROZRODCZOŚCI? Zmniejszenie populacji, energooszczędne procesy wytwórcze, likwidacja masowej produkcji ,,jednorazówek” AGD, narzędzi i maszyn…
  A tu od razu ,,rozstrzeliwać bogatych”. Mój pomysł uważam za lepszy, bo wysoce humanitarny. Trzeba ograniczyć populację do połowy, nadal dbać o zmniejszanie nakładów energetycznych na jednostkę produkcji (jak choćby powrót do ,,długowieczności” rzeczy, a resztę naszych błędów natura już wyprostuje. GLOB-CIO którym ustawicznie straszycie – i tak nastąpi, bo to proces naturalnego wahania klimatu!

  1. Pełna racja — lekko ponad 100 lat temu był nas miliard i było w miarę ok, w latach powojennych było nas 2,5 miliarda i uznaje się ten okres za największe prosperity w XX w., w roku 72 już dobiliśmy do 3,5 miliarda i wtedy zaczęła się ekonomiczna „obsuwa” pracujących, minęło niespełna 50 latek od wspomnianego 72 i dzisiaj podwoiliśmy stan naszego pogłowia do ponad 7 miliardów……. Przy jakiej ilości homo sapiens usłyszy od matki ziemi (albo wielkiego kapitału) dość?
   Jesteśmy JEDYNYM gatunkiem który NIE KONTROLUJE rozrodu!!!! Gdyby nas było góra 2-3 miliardy nasze życie było by o niebo lepsze, tylko w kiblu u kiepskich zastosowanie ma napis „W kupie siła!!”.
   Pozdrawiam.

  2. Ad. Klasyczny Liberał
   Lewica pirdoli to samo tylko nie namawia do „bunga bunga” Polaków ” Żeby więcej było nas, więcej Polaków znaczy” („Miś”) tylko pitoląc o problemie mniejszej populacji proponuje niczym nie ograniczoną imigrację z kierunków afrykańskich — czarny lud niewiele potrafi ale szarańcza mogłaby mu pozazdrościć „powera” populacyjnego.
   Pozdrawiam.

 3. Najważniejsze to być po stronie tych, co rozstrzeliwują a nie tych rozstrzeliwanych ;)
  A jak się już rozstrzela się wszystkich to…następnych do rozstrzelania wybierze się spośród dotychczas rozstrzeliwujących.

  1. Zgodnie ze starą maksymą „Winnych powiesić, pozostałych rozstrzelać!” :D

  2. Bo jak to mawiali: ,,Aby było w Polsce dobrze należy powiesić 50 tysięcy przestępców….” A gdy padło pytanie – a jeżeli nie da się tylu uzbierać – zawsze była jedna odpowiedź ,,to się dobierze z uczciwych”.
   To ja pieprzę taką dymokracyję!!!!!!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Amerykanie przyznają: zabiliśmy niewinnych ludzi. Chodzi o atak drona w Kabulu 29 sierpnia

Stany Zjednoczone oficjalnie przyznały: tylko niewinni ludzie zginęli w ataku przeprowadzo…