Redemptoryści za użytkowanie wieczyste państwowej działki wycenionej na 1,8 mln zł zapłacą 111 tys. Wojewoda kujawsko-pomorski wydał specjalne rozporządzenie w tej sprawie.

facebook.com/Tadeusz Rydzyk

Działka ma powierzchnię 1,3244 hektara i należy do Skarbu Państwa. Redemptoryści do tej pory dzierżawili ją, ale wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz  wydał rozporządzenie, w którym przekazuje ją Rydzykowi w użytkowanie wieczyste za bezcen. Mimo że wcześniej prezydent Torunia wycenił działkę dokładnie na 1 mln 853 tys. 610 zł, to ojciec dyrektor zapłaci tylko 111 tys. zł opłaty za użytkowanie wieczyste.

To i tak wysoka cena i włodarze mają nieomal wyrzuty sumienia, że potraktowano ojca Ryszyka tak surowo. Michał Zaleski, prezydent Torunia, chciał jeszcze bardziej ulżyć Kościołowi i zaniżyć opłatę do 4,6 tys. zł. – Dlaczego wnosiliśmy o 99-procentową bonifikatę od 25 procent ceny działki? Bo tak w Toruniu wobec Kościoła już postępowaliśmy, taką mamy praktykę. I, rzecz jasna, nasza praktyka mieści się w granicach prawa – powiedział mediom dumny Wiktor Krawiec z toruńskiego ratusza.

Sprawę nagłośnił „Dziennik Gazeta Prawna”, jako druga napisała o niej „Rzeczpospolita”. Na razie działka stoi pusta, nie wiadomo, co wybuduje na niej ojciec Rydzyk. Podobno redemptoryści „poczynili już na niej pewne inwestycje”. W 2015 r. firmy i fundacje zarządzane przez ojca Tadeusza Rydzyka przyniosły 56 mln zł przychodów oraz 11 mln zł zysku, co – gdyby nie ukrywał się pod sutanną – czyniłoby go 83. na liście najbogatszych Polaków.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Napiszcie ile milionów zł w gruntach dała Krk tzw. lewica! Szczytem draństwa było wprowadzenie religii do szkół, koszt rocznie ok. 1,5 miliarda zł. 10O tysiaków to jest ch.. na przeciwko wieczności!
    Ku pamięci!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Filipiny wyrzucają z grobów zabitych w „wojnie z narkotykami”

„Jeśli znacie jakichś narkomanów, śmiało zabijajcie ich sami, bo zabijanie ich przez rodzi…