Od dziś Zbigniew Ziobro jest Prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości w jednej osobie. Co nam grozi?

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości / flickr.com
Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości / flickr.com

Szeryf powrócił! Od dziś ma w kraju władzę, jak twierdzą niektórzy parlamentarzyści – większą nawet niż prezydent i premier. Zbigniew Ziobro jako Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości ma w ręku prokuratorów i sędziów. Dla resortu sprawiedliwości w Polsce oznacza to wysokie prawdopodobieństwo nacisków politycznych, wpływania na orzecznictwo, prokuraturę wojskową i IPN.

Takiej władzy nie ma żaden minister sprawiedliwości w żadnym kraju na terenie Unii Europejskiej. Ziobro nie tylko od dziś jest szefem wszystkich prokuratorów, ale również sprawuje nadzór nad prokuraturą wojskową, co daje nieskończone pole manewru w kształtowaniu od nowa śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Ziobro sprawuje pieczę nad „policją historyczną”, czyli pionem śledczym IPN. To również pewna nowość. Będzie mógł decydować o tym, czy śledczym z Instytutu wolno wejść do domu i przeszukać obywateli będących na celowniku polityki historycznej prawicy spod znaku PiS.

Prócz tego Ziobro chce legalizacji „owoców z zatrutego drzewa” na salach sądowych, czyli dopuszczenia nielegalnie zdobytych dowodów. Co trudne nie będzie, zważywszy na fakt, iż popiera szeroko pojętą inwigilację w internecie, a także telefoniczną obywateli. Jak dotąd wypowiedzenia złożyło 150 prokuratorów. Nie chcą pracować pod Ziobrą. Nowa ustawa autorstwa PiS zmienia zakres działania prokuratur i obliguje prokuratorów na wszystkich szczeblach – od krajowych po okręgowych do prowadzenia postępowań.

Media przebąkują, że w PiS padł blady strach nawet na członków jedynie słusznej partii. „Newsweek” sugeruje, jakoby pisowcy nie ufali Ziobrze, który jest wszak synem marnotrawnym. Już dwa razy odchodził jako buntownik z partii Jarosława Kaczyńskiego.

[crp]

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. La, la, la-la-la… Jak tam samopoczucie, polaczki? Fiu, fiu,fiu…

  (Gdybym zasugerował wpakowanie komuś kulki między oczy, to byłoby to podżeganie do morderstwa?)

 2. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania KODziarstwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze z KODu nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało KOD w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze na marsze KODu chodziłem.

  1. zimny lech
   A uważasz że jak Ziobro zacznie znowu zamykać niewinnych, gdzie w tej chwili na słowo pisiak, ludziom się siekiera w oczach otwiera. Nadal antypolskie chore wiejskie bydło będzie szalało z nienawiści, czy raczej skończy z rozprutymi bebechami, bo pis to jest skrajna swołocz antypolska, byli ormowcy co za komuny ganiali polaków i tak ciągle będzie odpuszczane? Ja nawet sobie przyniosłam imadło z piwnicy eleganckie, bo jak szybko będzie zdychał pisowiec to by była litość, a tak powolutku łeb dokręce. Zaczeli wojować z polakami bo sekta pisowka, to z wodogłowia płaskogłowie się zrobi.

  2. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałam.

 3. I to jest dobra wiadomość bo KODziarze zawłaszyli pojęcie polskości bo są takimi antyspołecznymi degeneratami osobiście w życiu Mają wojujący kompleks, aby to czym szkodząbprzykryć czymś pozytywnym jak Polska. Wiekszość normalnego społeczeństwa nie ma potrzeby udawadniać, że nie są degeneratami z KODu i przykrywać swoje negatywne cechy pozytywnym synonimem Polska. Dlatego KOD zawłaszczyl Polskość, bo normalni obywatele są wartościowi społecznie, więc nie mają potrzeby non stop syf zakrywać i perfumować Polską. Prawidłowość jest tu prosta i obraz uzyskasz taki że im większy menel tym więcej się perfumuje Polską, aby zakryć kim jest społecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…