Od dziś Zbigniew Ziobro jest Prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości w jednej osobie. Co nam grozi?

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości / flickr.com
Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości / flickr.com

Szeryf powrócił! Od dziś ma w kraju władzę, jak twierdzą niektórzy parlamentarzyści – większą nawet niż prezydent i premier. Zbigniew Ziobro jako Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości ma w ręku prokuratorów i sędziów. Dla resortu sprawiedliwości w Polsce oznacza to wysokie prawdopodobieństwo nacisków politycznych, wpływania na orzecznictwo, prokuraturę wojskową i IPN.

Takiej władzy nie ma żaden minister sprawiedliwości w żadnym kraju na terenie Unii Europejskiej. Ziobro nie tylko od dziś jest szefem wszystkich prokuratorów, ale również sprawuje nadzór nad prokuraturą wojskową, co daje nieskończone pole manewru w kształtowaniu od nowa śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Ziobro sprawuje pieczę nad „policją historyczną”, czyli pionem śledczym IPN. To również pewna nowość. Będzie mógł decydować o tym, czy śledczym z Instytutu wolno wejść do domu i przeszukać obywateli będących na celowniku polityki historycznej prawicy spod znaku PiS.

Prócz tego Ziobro chce legalizacji „owoców z zatrutego drzewa” na salach sądowych, czyli dopuszczenia nielegalnie zdobytych dowodów. Co trudne nie będzie, zważywszy na fakt, iż popiera szeroko pojętą inwigilację w internecie, a także telefoniczną obywateli. Jak dotąd wypowiedzenia złożyło 150 prokuratorów. Nie chcą pracować pod Ziobrą. Nowa ustawa autorstwa PiS zmienia zakres działania prokuratur i obliguje prokuratorów na wszystkich szczeblach – od krajowych po okręgowych do prowadzenia postępowań.

Media przebąkują, że w PiS padł blady strach nawet na członków jedynie słusznej partii. „Newsweek” sugeruje, jakoby pisowcy nie ufali Ziobrze, który jest wszak synem marnotrawnym. Już dwa razy odchodził jako buntownik z partii Jarosława Kaczyńskiego.

[crp]

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. La, la, la-la-la… Jak tam samopoczucie, polaczki? Fiu, fiu,fiu…

  (Gdybym zasugerował wpakowanie komuś kulki między oczy, to byłoby to podżeganie do morderstwa?)

 2. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania KODziarstwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze z KODu nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało KOD w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze na marsze KODu chodziłem.

  1. zimny lech
   A uważasz że jak Ziobro zacznie znowu zamykać niewinnych, gdzie w tej chwili na słowo pisiak, ludziom się siekiera w oczach otwiera. Nadal antypolskie chore wiejskie bydło będzie szalało z nienawiści, czy raczej skończy z rozprutymi bebechami, bo pis to jest skrajna swołocz antypolska, byli ormowcy co za komuny ganiali polaków i tak ciągle będzie odpuszczane? Ja nawet sobie przyniosłam imadło z piwnicy eleganckie, bo jak szybko będzie zdychał pisowiec to by była litość, a tak powolutku łeb dokręce. Zaczeli wojować z polakami bo sekta pisowka, to z wodogłowia płaskogłowie się zrobi.

  2. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania buractwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało chama w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo bydła nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałam.

 3. I to jest dobra wiadomość bo KODziarze zawłaszyli pojęcie polskości bo są takimi antyspołecznymi degeneratami osobiście w życiu Mają wojujący kompleks, aby to czym szkodząbprzykryć czymś pozytywnym jak Polska. Wiekszość normalnego społeczeństwa nie ma potrzeby udawadniać, że nie są degeneratami z KODu i przykrywać swoje negatywne cechy pozytywnym synonimem Polska. Dlatego KOD zawłaszczyl Polskość, bo normalni obywatele są wartościowi społecznie, więc nie mają potrzeby non stop syf zakrywać i perfumować Polską. Prawidłowość jest tu prosta i obraz uzyskasz taki że im większy menel tym więcej się perfumuje Polską, aby zakryć kim jest społecznie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Pandemia może wywrócić wybory parlamentarne w Niemczech

Takie pesymistyczne prognozy można wysnuć na podstawie rządowego sprawozdania, które przed…