Związkowcy z NSZZ „Solidarność” będą pikietować dziś pod budynkiem Sejmu. Początek demonstracji zaplanowano na 10.00.

Według wykazu zgromadzeń publicznych, demonstracja „Solidarności” odbędzie się dziś między 10.00 a 22.00. Dwa dni temu Piotr Duda ogłosił, że przyjdzie na Wiejską, „aby popatrzeć w oczy senatorom, by drugi raz PO powiedziała, że nie jest obywatelska”. Na dziś Senat zaplanował głosowanie nad wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie referendum obywatelskiego zaplanowanego na 25 października.

Facebook.com/Piotr Duda
Facebook.com/Piotr Duda

Szef „Solidarności” twierdzi, że celem prezydenta Dudy jest dobro społeczeństwa. – Politycy mówią, że mało społeczeństwa idzie do wyborów. Jestem przekonany, że gdyby dodatkowo spytali się o coś społeczeństwa, frekwencja była zdecydowanie większa – mówił dwa dni temu. – Senatorowie powinni uszanować wolę prezydenta Andrzeja Dudy, tak jak uszanowali wolę prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Jeżeli Senat odrzuci prezydencki wniosek, przewodniczący „S” ma, jak twierdzi, „plan B”. Chce spotkać się z prezydentem Dudą aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak wprowadzić w życie umowę programową podpisaną ze związkiem podczas kampanii wyborczej, w której Duda zobowiązał się do reform.

Dziś Senat będzie głosował również nad przyjęciem poprawek do ustawy dotyczącej przewalutowania kredytów hipotecznych wziętych w obcej walucie. Rozstrzygną się losy „frankowiczów” – Senat zdecyduje, że koszty przewalutowania poniosą wyłącznie banki, czy też w równej części – kredytobiorcy.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sąd bardzo wyrozumiały dla kamienicznika. Skazany za próbę oszustwa nie pójdzie do więzienia

Josef Lew, „rzutki biznesmen” robiący interes na poznańskich nieruchomościach,…