O 12.00 przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie odbędzie się dziś demonstracja, na którą zaproszeni są wszyscy obywatele solidarni z pielęgniarkami z Centrum Zdrowia Dziecka. Jednocześnie z mediów płyną optymistyczne komunikaty o nowym projekcie porozumienia między strajkującymi, a dyrekcją szpitala. Dziś o 14.00 wznowienie rozmów.

http://ozzpip.pl/11-09-2013-akcja-protestacyjna/
http://ozzpip.pl/11-09-2013-akcja-protestacyjna/

„Domagamy się minimalnych norm zatrudnienia. Norm których dyrektorzy placówek nie mogą zmniejszać. I apelujemy do Pana Ministra zdrowia o niekłamanie o naszym zawodzie” – piszą na Facebooku organizatorki wydarzenia. Dziś w samo południe zbiorą się przy Miodowej 15. Proszą również o wypełnienie petycji o ustawowe zapewnienie norm zatrudnienia pielęgniarek. Można ściągnąć i podpisać ją tutaj.

Być może dziś – tuż po proteście – strajk ma szansę zostać zawieszony. Na godzinę 14.00 zaplanowano kolejną turę negocjacji. Wczoraj pojawił się nowy projekt porozumienia, który wczoraj dyrekcja w pierwszym odruchu stanowczo odrzuciła, informują o zamknięciu czterech oddziałów. – Kwota żądań z dzisiaj jest wyższa niż ta, która była ostatnio omawiana, nawet w tej wersji pierwotnej. Nawet pojawiły się nowe punkty – dodatków za pracę na dyżurach w dni świąteczne, dodatkowych pieniędzy za szczególne pięć dni, czyli tych „dużych świąt” w roku i to wszystko generuje dodatkowe koszty – łapał się za głowę wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Pierwsza propozycja „kompromisu” ze strony dyrekcji zakładała podwyżki w wysokości 250 zł brutto do wynagrodzenia zasadniczego.

–  W pierwotnym projekcie chciałyśmy 35 proc. do podstawy. (…) W tej chwili stanęłyśmy na kwocie 400 zł i wprowadzeniu dodatkowych 5 proc. do dodatków nocnych i świątecznych, co nam zabrano w 2008 r. To nie jest rozszerzanie oczekiwań, tylko pokazanie, że jesteśmy gotowe na różne ewentualności – powiedziała wczoraj Magdalena Nasiłowska, przewodnicząca strajkującym. –  Mamy się spotkać jutro (we wtorek) o godzinie 14 i jeżeli będzie wola z obu stron, to na pewno coś wypracujemy.

– Dyrekcja Instytutu była gotowa podpisać porozumienie w uzgodnionym brzmieniu jeszcze dziś, by jak najszybciej móc przywrócić normalne funkcjonowanie Instytutu – powiedziała rzeczniczka prasowa szpitala. W projekcie mają zostać wprowadzone drobne modyfikacje, jednak nie chciała zdradzić, jakie konkretnie. Jednak nastroje przed spotkaniem są już zupełnie inne od wczorajszych. O efektach negocjacji będziemy informować na bieżąco.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …