„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ, wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów.”- napisała Janina Ochojska, europosłanka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, komentując działania polskich służb podczas kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej.

29.12.2021 Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA złożył przeciw Ochojskiej zawiadomienie do prokuratury, o możliwości popełnienia przestępstwa za porównanie polskich służb do nazistów i sowietów.

Dziś w geście solidarności z Janiną Ochojską w wielu miastach polski zostaną złożone auto donosy, których autorzy sami siebie zgłoszą do prokuratur zawiadamiając o możliwości popełnienia przestępstwa.

– W obliczu zbrodni, która dzieje się na granicy po prostu inaczej nie można, nie można milczeć. Bo to jest zbrodnia i trzeba nazywać rzeczy po imieniu. To, że polskie władze, zamiast ratować ludzi, właśnie ludzi a nie uchodźców, w sytuacji zagrożenia życia, celowo, z okrucieństwem i pełną świadomością skazują ich na śmierć, jest zbrodnią. I zbrodnią także jest prześladowanie i zamykanie ust tym, którzy starają się pomóc, jak Janina Ochojska pozwana za swoje słowa prawdy do prokuratury. To właśnie w solidarności z nią ponad setką aktywistów (można do nas wciąż dołączać) składa dziś donos na siebie. Ja także mówię, że polskie władze dokonują zbrodni i będę musiały ponieść za to nią karę.- mówi w rozmowie z naszym portalem pisarka Ewa Jałochowska, która razem z innymi aktywistami dziś złoży na siebie donos do prokuratury w Warszawie.

W sieci dostępne jest Oświadczenie, pod którym podpisują się kolejne osoby, oskarżając polski rząd o zbrodnię przeciwko ludzkości.

W oświadczeniu aktywiści nazywają działania polskich służb i rządu, które są bezpośrednią przyczyną śmierci i tortur, zadawanych osobom na granicy polsko-białoruskiej. Wskazują też osoby, które w ich przekonaniu są za tę politykę odpowiedzialne.

„Oświadczam publicznie, że w powyższym kontekście:

  1. Premier Mateusz Morawiecki jest zbrodniarzem.
  2. Wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński jest zbrodniarzem.
  3. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak jest zbrodniarzem.
  4. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński jest zbrodniarzem.
  5. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik jest zbrodniarzem.
  6. Komendant główny Straży Granicznej Tomasz Praga jest zbrodniarzem.
  7. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej Wiesław Kukuła jest zbrodniarzem.
  8. Komendant główny Policji Jarosław Szymczyk jest zbrodniarzem.”

Od kilku miesięcy funkcjonariusze Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej i Policji z premedytacją dopuszczają się na granicy Polski i Unii Europejskiej z Białorusią zorganizowanej zbrodni przeciw ludzkości, czyli czynów opisanych w art. 118a Kodeksu karnego, za które sprawcom grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia włącznie.”- czytamy w Oświadczeniu.

Złożenie zawiadomienia do prokuratury zadeklarowali Marta Lempart, Władysław Frasyniuk, Piotr Maślak, Bartosz Kramek, Elżbieta Podleśna, Ewa Jałochowska i wielu innych.

 

 

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…