Za jednym stołem zasiądą przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców i rządu. Czy padną sobie w ramiona czy też związkowcy będą potrafili walczyć o interesy pracowników?

www.facebook.com/PiotrDudaNSZZ/photos
www.facebook.com/PiotrDudaNSZZ/photos

Rada ma się zając na swym pierwszym posiedzeniu, poza kwestiami regulaminowymi i porządkowymi, także sprawami ważniejszymi: zmianami w prawie zamówień publicznych, omówieniem rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie zasad udzielania świadczeń opieki zdrowotnej. Rada rozpatrzy też kilka wniosków przedstawicieli pracodawców i związkowców.

Rada Dialogu Społecznego liczy 62 osoby, reprezentujących stronę związkową, pracodawców i rządową. Z rotacyjnym przewodniczącym (w Komisji Trójstronnej był to zawsze przedstawiciele rządu), większą liczbą przedstawicieli rządu, przedstawicielami prezydenta, GUS i prezesa  NBP.

Rada Dialogu Społecznego powstała w miejsce Komisji Trójstronnej, ciała, które przestało istnieć z powodu zaprzestania w nim działalności przedstawicieli strony związkowej. Dziś już jest zgoda. Członków Rady powołał Andrzej Duda, prezydent z namaszczenia PiS, Piotr Duda, związkowiec, nie ukrywający fascynacji PiS, stoi na jej czele, a w jej pracach uczestniczą  przedstawcie ze strony rządu PiS. Wszystko to razem sprzyja powstaniu atmosfery wzajemnej zgody i miłości, ze szkodą dla zwykłych pracowników oczywiście.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Przed pierwszym posiedzeniem już wiadomo, że ono będzie ze szkodą dla pracowników. To zamiast horoskopu na przyszły rok? Bo coraz więcej komentatorów przejawia zdolności paranormalne.
    I ponownie – korekta! Takie krótkie teksty, nie można tego choć raz uważnie przeczytać przed zamieszczeniem i nie puszczać literówek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Ludzie są skrajnie wyczerpani, przemoczeni, w poszarpanych ubraniach i butach. Straż Graniczna wywozi ich nie wiadomo gdzie”

-Spotykamy ludzi w tragicznym stanie, w takim, że ratownicy chcą wszystkich zabierać od ra…