Dwumiesięcznik „Tajemnice Świata” zniknie ze stojaków prasowych w jednej z największych polskich sieci. To efekt burzy, jaka rozpętała się w mediach społecznościowych po ujawnieniu, że tytuł wydawany przez Leszka Bubla jest sprzedawany w Empikach.

Pismo „Tajemnice Świata” to antysemicka propaganda w startym stylu. W publikacjach znajdujemy dociekania na temat tego który z uczestników życia publicznego w Polsce jest wyznania mojżeszowego. Żydzi, co oczywiste mają również zamiłowanie do sprawowania kontroli nad kapitałem finansowym, a co najważniejsze – działają w ukryciu i przeciwko Polsce. Redaktorem naczelnym tego tytułu jest Leszek Bubel, były aktywista skrajnej prawicy, który na pytanie o profil ideowy odpowiada: naczelny antysemita RP.

Sieć zdecydowała się wycofać „Tajemnice Świata” po interwencji jednego z klientów, który wieczorem zaalarmował na Twitterze, że rzeszowski Empik „kolportuje antysemicką propagandę Leszka Bubla”. Jako dowód do zdjęcia dołączył paragon.

  1. Sieć zareagowała szybko, bo już następnego dnia do sprawy odniosła się rzeczniczka Empiku. Zapowiedziała, że pismo zniknie z półek. – Nie ma wątpliwości, że na łamach tego periodyku jest mowa nienawiści. W tej sytuacji zdecydowaliśmy, że natychmiast wycofujemy go z oferty i zdjęliśmy egzemplarze z półek. Nie chcemy być platformą do szerzenia tego rodzaju treści – powiedziała Monika Marianowicz.

Dlaczego jednak coś takiego znalazło się u sprzedawcy, który dba pieczołowicie o swój wizerunek? – Staramy się, aby nasza oferta była możliwie najszersza, aby klienci mieli pełny wybór. Współpracujemy z kluczowymi dystrybutorami prasowymi. Ufamy, że dostarczane do nas periodyki prezentują treści zgodne z prawem. Nie ma w Polsce mechanizmów kontroli czy instytucji, która na bieżąco weryfikuje treści w prasie pod kątem podejrzenia złamania prawa. Możemy tylko i wyłącznie reagować na bieżąco na otrzymane zgłoszenia i konsultować je z prawnikami – dodała rzeczniczka Empiku w rozmowie z Press. 

Nie jest to pierwsza tego typu wpadka Empiku. W listopadzie 2018 wśród polecanych i eksponowanych pozycji znalazła się książka „kapłana nienawiści”, czyli byłego księdza Jacka Międlara. Po interwencji oburzonych klientów również została wycofana.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Moim zdaniem kolporter ma obowiązek kolportować wszystko bez względu na to kto to wydaje, a jedynym wyjątkiem powinny być pisma obłożone zakazem sądowym. Leszek Bubel powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności jeżeli pisze kompletne bzdury, nawołuje do eksterminacji ludzi pochodzenia żydowskiego. Skoro nie został skazany, stosowanie pozasądowych metod ,,uciszania” niewygodnego autora śmierdzi z dala głębokim stalinizmem.
    Każdy powinien miec prawo głosić swoje poglądy i… ponosić za nie odpowiedzialność jeżeli popełnia w tej materii przestępstwo.

    1. Bubel „głosi” swoje bzdury od początku „transformacji”. Jeśli przez 30 lat nikomu to nie przeszkadza, to opinia „antysemitów” o Polakach jest prawdziwa.

  2. Mnie tylko ciekawi, dlaczego od wielu lat taki „Bubel” może bezkarnie i bez przeszkód wydawać swojego „bubla”. A EMPIK? EMPIK jest w rękach Żydowskich, więc robi wszystko, aby utrzymać wśród Polaków „antysemityzm”, więc takie „buble” kolportuje aż ktoś na to nie zwróci uwagi.

    To, że tylko jeden Polak odważył się zaprotestować świadczy o „antysemityzmie” reszty Polaków. Przecież ktoś te „buble” kupuje!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Psycholog w każdej szkole? Trwa zbieranie podpisów pod projektem ustawy

Fundacja na Rzecz Praw Ucznia złożyła w Sejmie pierwsze podpisy pod projektem by każda szk…