To zaczyna robić się nudne. Prezydent Turcji po raz kolejny naobrażał wiodących europejskich polityków nazywając ich „nazistami”.

Recep Erdoğan coraz częściej zachowuje się jak skrzyżowanie rozwydrzonego dziecka z mafiozo, któremu właśnie zastrzelili najbliższego wspólnika. Ostatnio zebrało mu się na „nazizm” i radośnie sypie oskarżeniami o tenże. Niedawno wywołał awanturę z władzami Królestwa Niderlandów, teraz obraził Angelę Merkel i jej gabinet oskarżając władze w Berlinie o „nazistowskie praktyki”. Takowymi mają być zakazy wydane w RFN dotyczące organizacji wieców etniczno-politycznych, w trakcie których miano zagrzewać do głosowania w nadchodzącym w Turcji referendum przewidującym praktycznie usankcjonowanie tyranii Erdoğana.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel stwierdził, że „granica została przekroczona” dziennikarzowi „Passauer Neue Presse”.

– Kiedy nazywa się ich nazistami, robią się nerwowi. Wszyscy oni natychmiast zaczynają się nawzajem bronić. Zwłaszcza Merkel. Ty także postępujesz jak nazistka – powiedział Erdogan, zwracając się w pierwszej osobie do kanclerz Niemiec na wiecu w Stambule. Wypowiedź tę przytoczył dziennik turecki „Hurriyet” w wydaniu internetowym.

Erdoğan oskarżył też władze RFN o „wspieranie terroryzmu” jak przykład podając dopuszczenie do niedawnej manifestacji Kurdów we Frankfurcie nad Menem.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. wspieranie współczesnych nazistów-ustaszy, banderowców szaulisów,łotyszy to też nazizm

  2. „Ty także postępujesz jak nazistka – powiedział Erdogan, zwracając się w pierwszej osobie do kanclerz Niemiec na wiecu w Stambule.” Zwrócił się w drugiej osobie. W pierwszej byłoby: „ja także postępuję jak nazista”.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sondaż: rośnie poparcie dla Lewicy i Hołowni. Złe wieści dla Koalicji Obywatelskiej

Całkowitą porażką może okazać się dla Koalicji Obywatelskiej głosowanie nad ratyfikacją Kr…