Straż Graniczna podała na portalu społecznościowym oraz podczas konferencji prasowej nieprawdziwe informacje dotyczące interwencji z 1 grudnia, podczas której obecni byli Janina Ochojska, Róża Thun oraz Łukasz Kohut. Dzisiaj europosłowie opublikowali oświadczenie dotyczące kłamstw Straży Granicznej.

Kłamstwo ma krótkie nogi. Wczoraj Straż Graniczna poinformowała, że w nocy z 1 na 2 grudnia wpłynęły pełnomocnictwa dotyczące trójki syryjskich imigrantów, nieposiadających dokumentów. Nie omieszkali również wspomnieć, że imigranci „byli czyści, ubrani w nową odzież” i zapewne musieli zostać przez kogoś wcześniej przenocowali. Fakt, że SG wspomniała o obecności europosłanki Janiny Ochojskiej -tylko, że prócz niej obecni byli również Łukasz Kohut i Róża Thun.

W odniesieniu do wszystkich nieścisłości obecnych w oświadczeniu, na swoich kanałach social media Janina Ochojska opublikowała dzisiaj oświadczenie. Jasno zaznacza w nim obecność pozostałych dwóch europosłów, a przede wszystkim – posiadanie przez Syryjczyków dokumentów, co zresztą widoczne jest na zdjęciach, które również opublikowała na swoim Twitterze.

Na miejscu zdarzenia byli również dziennikarze TVN, a materiałów z chwili ukazania Straży Granicznej paszportów jest całe mnóstwo. „W TVN kamera dwukrotnie pokazała paszporty w ręku strażnika SG. Brak dokumentów to kłamstwo. Zdjęć, nagrań i świadków jest mnóstwo. Żądam sprostowania!” – odpowiedział na swoim Twitterze Lucjan Dobosz.

W kolejnym tweecie Straż Graniczna oskarża europoseł Ochojską i „towarzyszące jej osoby” o utrudnianie czynności służboych. „Europosłanka J. Ochojska żądała od funkcjonariuszy, aby się jej wylegitymowali. Osoby jej towarzyszące utrudniały funkcjonariuszom wykonywanie obowiązków podstawiając im telefony bardzo blisko twarzy, a nawet blokując przejście z cudzoziemcami do pojazdu służbowego” – żali się w Internecie Straż Graniczna.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…