Federacja Młodych Socjaldemokratów ogłosiła wczoraj swoje postulaty. Przewodniczący FMS Jakub Pietrzak w przemówieniu wygłoszonym z tej okazji powiedział, że okres marazmu, w jakim znajdowała się młodzieżówka SLD został przezwyciężony. „Wzięliśmy się do pracy, do tworzenia struktur”.

„Po 3 miesiącach intensywnych prac, po 52 spotkaniach, 87 godzinach żywych dyskusji, wypracowaliśmy około 95 postulatów, zebranych w 11 konkretnych bloków” – wyjaśnił Pietrzak. Dokument zawiera propozycje w następujących obszarach: Zdrowie, Edukacja, Świeckość, Bezpieczeństwo, Środowisko, Gospodarka,  Wolność.  Kultura,  Polityka społeczna, Infrastruktura, Rolnictwo.

FMS postuluje m.in. zwiększenie wydatków na zdrowie do 8 proc. PKB., rozszerzenia listy leków refundowanych, szerokiego programu odbudowy, renowacji i modernizacji placówek medycznych, zakupu nowego sprzętu medycznego i podniesienia płac dla wszystkich pracowników medycznych, a także walkę z cwaniactwem podatkowym.

„Polska powinna aktywnie włączyć się w walkę z unikaniem opodatkowania i transferowaniem zysków do tzw. rajów podatkowych. Podatki powinny być płacone tam, gdzie prowadzi się działalność gospodarczą. W tej sprawie również potrzebujemy współpracy na szczeblu Unii Europejskiej i stanowczych reakcji dyplomatycznych i gospodarczych w stosunku do krajów, które swój model biznesowy oparły na okradaniu innych państw. Popieramy pomysł wprowadzenia globalnego, minimalnego podatku CIT w wysokości 21 proc.” – czytamy w dokumencie.

Jak powiedział Pietrzak, FMS opowiada się za państwem, „które troszczy się o swoich obywateli i nie zostawia ich na pastwę tych, których stać na wszystko”.

– Polska, która przestaje być silna wobec słabych i słaba wobec silnych. Bo z kolan nie wstaje się wrzeszcząc, szukając wrogów i machając szabelką. Tak robią błazny. Polski nie da się też zbudować, wiecznie czekając na magiczne działanie rynku. Mamy dosyć sporów o pierdoły i wiecznego mówienia, że się nie da – stwierdził przewodniczący FMS. 

Program Federacji Młodych Socjaldemokratów dostępny jest tutaj. 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Bombardowanie Strefy Gazy trwa: 126 osób nie żyje, tysiące rannych i wypędzonych

10 tys. palestyńskich mieszkańców Strefy Gazy musiało opuścić swoje domy, ratując życie pr…