40-osobowy oddział francuskich sił specjalnych wyszukuje i skazuje na śmierć dżihadystów z Francji i Belgii, znajdujących się w oblężonym Mosulu. Władze nie chcą, by wrócili do Europy, bo stanowią „zagrożenie terrorystyczne”.

www.flickr.com/photos/isafmedia/

Amerykański „Wall Street Journal” utrzymuje, że Francuzi mają 27 nazwisk i szukają tych, którzy je noszą, różnymi sposobami: dronami obserwacyjnymi, podsłuchem radiowym, przeszukują też ruiny zdobytych dzielnic, sprawdzają rannych i jeńców. Mają podwykonawców. Egzekucje należą do irackich oddziałów specjalnych, które potwierdziły, że zlikwidowały na zlecenie już kilka osób z listy.

Francuskie MSZ zaznaczyło, że wszelkie działania Francji w Iraku są legalne, zgodne z prawem międzynarodowym.

Od początku ofensywy na Mosul, gdzie 3 lata temu Państwo Islamskie proklamowało kalifat, miasto ostrzeliwuje francuska artyleria dalekiego zasięgu, jest też lotnictwo. Irackie siły lądowe zdobyły w ostatnich dniach niektóre osiedla północne. Starówka, której bronią dżihadyści, jest odcięta od wszelkiego zaopatrzenia od wielu miesięcy. Przebywa tam ok. 200 tys. głodujących cywilów.

Tydzień temu podjęto w Iraku śledztwo odnośnie zachowania irackich sił specjalnych w zdobywanych kwartałach miasta. Zwracali na to uwagę korespondenci „Der Spiegel” i ABC News. Są zdjęcia tortur, egzekucji, gwałtów popełnianych przez irackie jednostki specjalne, wspierane przez Amerykanów.

Irackie lotnictwo rozrzuca nad mosulskim starym miastem ulotki wzywające ludność do opuszczenia domów. W ostatnich tygodniach z Mosulu uciekło ponad 160 tys. ludzi. Od października zeszłego roku, tj. od początku ofensywy, domy opuściło ok. 760 tys. osób. W wąskich uliczkach zachodniej części Mosulu dżihadyści mogą bronić się jeszcze długo.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Słusznie, nie podejrzewałem, że Francuzi po latach lewackiej kastracji mają jeszcze jaja, żeby bandytów traktować tak, jak na to zasługują…

  2. Brawo Francuzi!
    Mam nadzieję że inne europejskie nacje są równie pomysłowe. A z Belgów niezłe cwaniaki – Francuzi odwalą za nich brudną robotę :D

    1. Nie do czego a do kogo. Do szczurzeca. Nie dla czego a za co. Za …

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Chiny: państwo nie pozwoli miliarderowi na rozrzutny tryb życia

Bardzo ciekawy wyrok zapadł wobec twórcy konglomeratu HNA Group Chen Fenga. Bogacz uchylał…