Meczety we Francji regularnie padają ofiarą wandali / fot. loonwatch.com

We Francji nawet w święta walczą z islamizacją Europy. 26 grudnia wandale doszczętnie splądrowali meczet w Ajaccio na Korsyce.

Meczety we Francji regularnie padają ofiarą wandali / fot. loonwatch.com
Meczety we Francji regularnie padają ofiarą wandali / fot. loonwatch.com

W ostatnich wyborach lokalnych we Francji na Korsyce sukces odnieśli miejscowi separatyści oraz skrajnie prawicowy Front Narodowy. Pierwsze efekty ich działalności już widać. Ofiarą miejscowych ksenofobów padł meczet w stolicy wyspy, Ajaccio. Wandale zniszczyli szklane drzwi, splądrowali salę modlitwy i zniszczyli lub wyrzucili na ulicę znalezione tam książki, w tym egzemplarze Koranu. Krzyczeli „To nasz dom!”, „Arabowie, wynocha!”. Dodać wypada, że na całej Korsyce muzułmanów jest zaledwie kilka procent.

Do incydentu doszło w okresie, gdy francuska policja postawiona była w stan najwyższej gotowości. Władze obawiały się, że terroryści, którzy dokonali zamachu w Paryżu 13 listopada, będą chcieli uderzyć ponownie w Boże Narodzenie. Mundurowi byli tak zajęci pilnowaniem (pustawych, jak to we Francji) kościołów, że atak na świątynię innej religii najwyraźniej uszedł ich uwadze.

Francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve zdobył się jedynie na stwierdzenie, że atak na meczet był przejawem „rasizmu i ksenofobii”.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Korsyka to tak samo Francja jak Kraj Basków to Hiszpania a Kurdystan to Turcja Syria i Irak. A co do rasizmu… to wy chyba flagi Korsykańskiej nie znacie :P

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Czar prysł. Na konwencji Agrounii przygrywała naziolska kapela. W repertuarze m.in. „Biała Siła” i „Wyklęci”

Antykomunistyczny, powiązany ze skrajną prawicą zespół Horytnica zapewnił oprawę dźwiękową…