Rząd francuski zgodził się w końcu przyjąć kubańskich lekarzy, którzy będą mogli naprawić skutki neoliberalnej patologii obecnego prezydenta i jego poprzedników. To już trzeci taki kraj w Europie po Włoszech i Andorze, z tą różnicą, że reżim Macrona postanowił nie wpuszczać Kubańczyków na kontynent, a jedynie na terytoria francuskie na półkuli zachodniej.

Wczorajszy dekret rządowy to wielki sukces francuskich deputowanych z Ameryki Południowej (Gujana), archipelagów Antyli Francuskich i północnego Atlantyku (Saint-Pierre-et-Miquelon). O zezwolenie rządowe dla cenionych kubańskich lekarzy posłowie i mieszkańcy ubiegali się od lat, z powodu tzw. pustyń sanitarnych powstałych na skutek patologicznych „reform” neoliberalnych, wymaganych przez Unię Europejską i popieranych przez oligarchię finansową oraz należące do niej media.

Dopiero kryzys epidemii koronawirusa zmusił reżim do częściowego ustępstwa. „Pustynie sanitarne” powstały oczywiście również na naszym kontynencie, na skutek postępującej likwidacji publicznej służby zdrowia, która według kapitalistycznych szaleńców powinna „się opłacać”, by najbogatsi mogli być zwolnieni z podatków i być jeszcze bogatsi (to oni korumpują polityków). Francja, podobnie jak Włochy, Hiszpania i inne kraje padły ofiarą tej zabójczej ideologii i korupcji.

„Dla nas to wielkie szczęście! Może ludzie będą mieli w końcu dostęp do lekarza!”- zareagowała na dekret Magali Zamor, przewodnicząca lewicowych związków zawodowych CGT z Martyniki. Mieszkańcy szykują już uroczystości powitania Kubańczyków. W Gujanie, gdzie sytuacja jest pod tym względem katastroficzna, lokalna prasa pisze o „wielkiej uldze”. We Francji kontynentalnej już ponad 50 deputowanych zwróciło się do reżimu o przyjęcie lekarzy spoza Unii, lecz macroniści obawiają się „propagandy komunistycznej” i ciągle odpowiadają twardym „nie”. Zwrócili się zresztą do władz lokalnych na półkuli zachodniej, by nie dopuszczały do eksponowania flagi kubańskiej.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

„Czas chwycić za broń!” – awantura we Francji o hymn Czarnych Panter

« Revolution has come ! Time to pick up the gun !” – czy za te słowa („Nadeszł…