Centrum Ochrony Praw Chrześcijan (COPC) – powołane do życia przez fundację Tadeusza Rydzyka – będzie dysponowało milionami przekazanymi przez resort Zbigniewa Ziobry.

COPC to instytucja powołana przez Fundację Lux Veritatis, której założycielem jest obrotny zakonnik Tadeusz Rydzyk. To, jak wynika ze strony internetowej COPC, „odpowiedź na falę dyskryminacji religijnej pojawiającej się na świecie i w Polsce. Naszym celem jest angażowanie się w obronę jednostek pokrzywdzonych i środowisk zagrożonych prześladowaniem”. Realizuje swe zadania poprzez informację i edukację, prowadzenie kampanii społecznych i medialnych, udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i i porad obywatelskich oraz prowadzenie badań na temat prześladowań chrześcijan w Polsce i na świecie.

Na to wszystko, jak informuje oko.press, pieniądze popłyną z Funduszu Sprawiedliwości, nadzorowanego przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym – Zbigniewa Ziobrę, a przeznaczonego na pomoc dla ofiar przestępstw. Centrum niespecjalnie się z tym kryje: „działalność jest współfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”, można przeczytać na stronie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Portal oko.press zadał sobie trud, by policzyć, ile szacunkowo pieniędzy przekaże fundusz Ziobry instytucji redemptorysty zajmującej się obroną wyznawania zasad wiary chrześcijańskiej. Wychodzi, że skoro w ostatnim kwartale przekazano milion złotych, a datki przekazywane są w kwartalnych właśnie transzach, to na konto COPC trafiają miliony złotych, o które wnioskowało Centrum (dokładnie 7 milionów).

Nie jest dokładnie jasne, czemu pieniądze z państwowej instytucji, jaką jest ministerstwo sprawiedliwości, mają trafić do rąk jednoznacznie religijnej instytucji i czemu mają być przeznaczone na ochronę przed prześladowaniami chrześcijan na całym świecie, choć w Polsce pomoc ofiarom przestępstw wciąż kuleje. Wiadomo natomiast jak Centrum Tadeusza Rydzyka ma „bronić” praw chrześcijan w Polsce. Sądząc po wpisach na profilu COPC na FB będzie zajmować się donoszeniem, gdzie i na jakiej demonstracji naruszono, wg. działaczy Centrum, prawa chrześcijan i wnioskować o zastosowanie zapisów kodeksu karnego.

Pozostaje otwartym pytanie, czy to jest tylko nadzwyczajna łaskawość ministra sprawiedliwości wobec Tadeusza Rydzyka czy też kupowanie sobie poważnego sojusznika, jakim jest Rydzyk w konflikcie Ziobry z Kaczyńskim.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo modernizuje Peru nie zważając na intrygi prawicy

Parlamentarna prawica nie ustaje w zakulisowych intrygach wymierzonych w Pedro Castillo. W…