Zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego szef ZNP „niemal zapisał się do PO”. Działacz najwyraźniej nie może wybaczyć związkowcowi wykluczenia SLD z komitetu referendalnego.

Gawkowski o Broniarzu: „Jest fircykiem, który niemal zapisał się do Platformy Obywatelskiej”/facebook.com

Postawa Sojuszu Lewicy Demokratycznej wobec zbliżających się strajków nauczycieli i protestów przeciwko reformie oświaty Anny Zalewskiej jest, mówiąc delikatnie, dość chaotyczna. Partia do niedawna miała na swojej stronie internetowej program z 2015 roku, postulujący likwidację gimnazjów, który następnie został usunięty. Szeregowi działacze i działaczki SLD zbierają podpisy pod referendum w sprawie zmian w edukacji, zaś Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny i wiceprzewodniczący partii na łamach prawicowego, propisowskiego tabloidu „SuperExpress” otwarcie atakuje Sławomira Broniarza, przewodniczącego związku i twarzy zapowiadanych antyrządowych protestów pracowniczych. Jego zdaniem lider ZNP powinien podać się do dymisji, bo nie reprezentuje środowiska nauczycielskiego, a jedynie marzy o karierze politycznej w Platformie Obywatelskiej. Gawkowski jednoznacznie powtórzył też, że Sojusz domaga się likwidacji gimnazjów i powrotu do szkoły 8+4, chociaż sprzeciwia się trybowi, w jakim postępuje rząd Beaty Szydło.

W komitecie referendalnym faktycznie znalazło się miejsce dla polityków PO, ale także dla przedstawicieli PSL, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Razem, a także wielu organizacji pozarządowych i OPZZ. Co więcej, to właśnie w biurze Partii Razem odbyła się wczoraj wspólna konferencja prasowa Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z Zarządu Krajowego partii i Broniarza: – Projektowane zmiany dotkliwie uderzą w ucznia; uderzą w rodziny i to w różnych aspektach – ekonomicznym, logistycznym i organizacyjnym.

Broniarz wskazał, że reformę PiS-u szczególnie odczuje środowisko nauczycieli i pracowników oświaty: – Żadne zaklęcia pani minister ani też mało wiarygodne zapewnienia, że przy likwidacji 7,5 tys. szkół stworzymy 5 tys. dodatkowych miejsc pracy, nas nie uspokajają – tłumaczył szef ZNP.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. BRONIARZ zmienia barwy na żółto-fioletowe! Kameleon polityczny, bez jaj, bez kręgosłupa…jak Napieralski itp.

  2. Autor przywołujący fircyka powinien czym prędzej popatrzeć w służbowe lustro, jeśli nie zrobił tego przed wypowiedzeniem tych słów. Widziałem wystąpienie na Stadionie Narodowym. Dziś w tym samym, jeszcze gorszym stylu. Ma wiekopomną szanse zerwania związków z ZNP, który zawsze cenił sobie niezależność i w czasach PRL-u potrafił walczyć o związkowe interesy. Z gimnazjami i reformą, jak widać z poprzednich haseł, to zwykła zadyma, liczenie na rozwałkę tego co się da. Więcej takich wystąpień i SLD zyska status partii niezauważalnej. Nikt nie będzie tracił czasu na krytykę tych, którzy własnymi rękami szybciej od przeciwników dół dla lewicy kopia. Widziałem tych niby młodych przy debacie referendalnej o JOB-ach, kiedy spuścili się na firmę zewnętrzną i sami problem zostawili na uboczu. Dziś podobnie wielkie spanie, bo uwierzyli, że wybory do samorządów za dwa lata. I tacy to są młodzi, gniewni. Tyle, że tylko tyle.

    1. Ale im się odwidziało – szczególnie, że w zamian został dopuszczony na 'salony'. Nie smierdzi już komuną dla GW. Jak przegoni się PIS pójdzie znów do swojego konta.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ameryka Łacińska: z powodu pandemii zniknęło 26 mln miejsc pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) poinformowała, że na skutek pandemii koronawirusa i…