Share Button

Poza problemem tzw. klauzuli sumienia, mamy problem z lekarzami, którzy korzystają z klauzuli głupoty.

źródło: pixabay

Trudno powiedzieć czy to jakiś patologiczny przypadek perwersyjnego konserwatyzmu, nienawiści wobec kobiet czy ogólnego prostactwa.

22-letnia Michalina Stopnicka opisała swój przypadek w mediach społecznościowych. Jej matka zachorowała na nowotwór piersi. Jako że sama ona znalazła się w związku z tym w grupie ryzyka postanowiła skonsultować się ze specjalistą. Zetknęła się z kuriozalną reakcją konowała.

– Lekarz powiedział mi, że kobiety mają dobrze, bo piersi wystają. Więc nie trzeba ich badać przez USG; wystarczy pomacać. Mało tego – powiedział, żeby dać koledze albo chłopakowi, to on pomaca. To było powiedziane zupełnie serio, to nie był żart. To było jego zalecenie – przedstawiła okoliczności Stopnicka; cytuje ją portal TVN24.

„Lekarz”, na którego natknęła się Stopnicka, pracuje w jednej z przychodni na warszawskim Mokotowie.

Portal TVN24 cytuje także opinie innych pacjentek tego człowieka, które zostały zainspirowane opisaną powyżej sytuacją do opisania swoich spotkań z tym indywiduum.

„Przez kilka lat ani razu nie widział potrzeby zrobienia USG narządów rodnych, USG piersi czy podstawowego badania piersi”.

„Nie zbadał mnie na fotelu, a na moje pytanie dlaczego, odpowiedział, że skoro dobrze się czuję, to nie ma takiej potrzeby”.

„Wypisując zwolnienie zapytał, czy mogę je sama dostarczyć do ZUS, bo on jest chory i nie będzie miał kiedy tego zrobić”.

„Lekarz wyjątkowo nieprzyjemny, ponury, nie wykazywał żadnego zainteresowania moim stanem. Cała wizyta trwała może pięć minut”.

„Absolutny brak profesjonalizmu, nie polecam nikomu”.

Share Button

3 komentarze

  1. sru napisał:

    głowny szef /kaczor/ bez kobiety to i sprawy kobiet są dla niego dziwadłem

  2. Niektórzy lekarze traktują pacjenta NFZ jak intruza. Geje nie powinni być ginekologami lecz proktologami.

  3. Skorpion13 napisał:

    Matura na 30% do czegoś przecież zobowiązuje….

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*