Share Button

Śledztwo powinno wyjaśnić motywy i ujawnić sprawcę, który około godziny 2.00 w nocy podpalił biuro poselskie Beaty Kempy.

Beata Kempa/Facebook.com/Beata Kempa

Beata Kempa ma powody do lęku. Nieznany jak na razie sprawca podpalił jej biuro poselskie w rodzinnym Sycowie. Dokonał tego poprzez wrzucenie do środka pojemnika z łatwopalnym płynem. Najważniejsze, że nikt nie ucierpiał, choć szkody są zauważalne – wstępnie oceniono je na 7 tysięcy złotych. Sprawca zostawił zagadkową wiadomość: na drzwiach widnieje napis: „H-7102 21.21. CALIFOR UBER ALES NIE”. Ostatnie trzy słowa to tytuł utworu punkowego zespołu z lat 70. – Dead Kennedys.

Prokurator regionalny Piotr Kowalczyk powiedział PAP, że sposób działania sprawcy wskazuje na umyślne działanie. W związku z tym śledztwo poprowadzi wydział ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Beata Kempa jest posłanką PiS, szefową kancelarii premier Szydło (pozostała na tym stanowisku w rządzie premiera Morawieckiego), znaną ze zdecydowanych prawicowych, antyuchodźczych poglądów.

Propisowskie media już rozpoczęły kampanię przekonującą, że podpalenie jest rezultatem zorganizowanej akcji przeciwko władzy PiS. Portal nizależna.pl zatytułował informacje o podpaleniu słowami: „Podpalono biuro poselskie minister Beaty Kempy! Czy antyrządowy obłęd ma jeszcze jakieś granice?”. Czekamy na dalszy ciąg.

(akt.) Jest dalszy ciąg. Telewizja Republika na swojej stronie napisała „chcieli podpalić Betę Kempę”. Przypomnmy, że atak nastąpił ok. 2.00 w nocy., kiedy w biurze nikogo nie było.

Share Button

10 komentarzy

 1. sru napisał:

  teraz zwalą wszystko na ruskich

 2. Silent_one napisał:

  „zorganizowanej akcji przeciwko władzy PiS”

  Ja bym bardzo chciał żeby to była prawda.

 3. Myto napisał:

  Lada dzień jako winnego znajdą jakiegoś ociemniałego nieszczęśnika z podrzuconą fałszywą legitymacją partyjną KPP.

 4. lubat napisał:

  Jakie państwo, takie i podpalenie Reichstagu:)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCar_Reichstagu

  • lubat napisał:

   Gwoli usprawiedliwienia:
   Wiem, że tu zaglądają tylko oczytani i gruntownie wykształceni ludzie. Ale nie odtrącajmy tych, którzy wagarowali na lekcjach historii, stąd pomysł linku do „Pożar Reichstagu”:)

  • Nikt napisał:

   Kolego lubacie, jaki hitlerek (wsiowy), taki i pożar Rajchstagu (wsiowy)

  • sru napisał:

   ale co ma piernik do wiatraka Lubat

 5. Nikt napisał:

  O, już przyszła pora palić komitety!

 6. anty napisał:

  Wlasnie tak sie zaczyna terroryzm.

 7. sru napisał:

  no to robi się ciekawie , są kobiety których nie da się lubić do nich należy kępa ani ładna ani rozgarnięta ale nadrabia wrzaskiem i poddaństwem

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*