Czy wynagrodzenia ministrów są w Polsce za niskie? Lider Porozumienia twierdzi, że członkowie rządu powinni dostać podwyżki. Odrealniony polityk wspomniał również, że za obecne stawki trudno związać koniec z końcem.

Minister Nauki, fot. wikimedia commons

Gowin był gościem Radia Zet. Rozmowa dotyczyła postulatu podniesienia wynagrodzeń dla ministrów, z którego ekipa „dobrej zmiany” musiała się wycofać po tym, jak przez media przetoczyła się fala oburzenia. Gowin uważa,  że popełniono błąd rezygnując z projektu pod wpływem presji społecznej.

Wicepremier zwrócił uwagę na różnice w zarobkach na poszczególnych stanowiskach w resortach. – Każdy przyzna, że to jest sytuacja niezdrowa, w której minister zarabia o dużo mniej niż wielu jego podwładnych. Bo ministrowie zarabiają mniej niż dyrektorzy departamentów – mówił szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Zdaniem Gowina na podwyżki szczególnie zasługują ministrowie, który nie są zarazem posłami. – Bo posłowie mają jeszcze diety, a jeżeli są spoza Warszawy, mają tu bezpłatne lokum. Wiceministrowie, którzy przyjeżdżają spoza Warszawy, po prostu biedują – wyjaśnił członek rządu PiS.

Wicepremier zaznaczył, że jego zdaniem wynagrodzenia ministrów powinni wzrosnąć w 2019 roku, tak aby uniknąć wrażenia, że PiS ładuje publiczną kasę w swoich ludzi. W 2019 roku w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. – Wydaje mi się, że jeżeli opozycja byłaby na tego typu rozwiązanie gotowa, to obóz rządowy mógłby z taką inicjatywą wystąpić – powiedział Gowin.

Jarosław Gowin zafundował słuchaczom chwytającą za serce historię. . – Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru – czasami nie starczało do pierwszego. I teraz sytuacja, w której minister – minister sprawiedliwości odpowiada za budżet dziesięciomiliardowy, minister nauki za budżet dwudziestomiliardowy – zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się, jak dożyć do pierwszego, to nie jest sytuacja zdrowa z punktu widzenia państwa – martwi się polityk.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To bardzo dobra wiadomość. Skoro Panu G. nie starcza, to przyznaje jednocześnie, że ludzie pracy mają rzeczywiste problemy. To już coś!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wierzy w Boga, więc przyniósł obraz Maryi na Marsz Równości. Teraz ścigają go prokuratorzy Ziobry

Michał Goworowski przyniósł w 2019 roku na częstochowski Marsz Równości obraz Matki Boskie…