PCPM poinformowało dziś o kolejnej, dwunastej już ofierze kryzysu humanitarnego na granicy polsko- białoruskiej. W lesie zmarło roczne dziecko. Rodzina z Syrii błąkała się od miesiąca po lesie.

Dziś w nocy „Po godzinie 2:26 otrzymaliśmy zgłoszenie, że przynajmniej jedna osoba, która przebywa teraz w lesie, potrzebuje pomocy medycznej. Na miejscu okazało się, że poszkodowanych jest troje ludzi. W lesie byli od 1,5 miesiąca! Młody mężczyzna miał silny ból podbrzusza. Był głodny i odwodniony. Oprócz niego pomocy potrzebowało syryjskie małżeństwo. Mężczyzna miał szarpaną ranę ręki, a kobieta ranę kłutą podudzia. Ich roczne dziecko zmarło w lesie. Interwencja zakończyła się o 6:04.” poinformowali na Twitterze medycy z PCPM.

To już 12 ofiara śmiertelna trwającego od ponad 2 miesięcy kryzysu humanitarnego na terenie Polski i Białorusi.

PCPM przejęło dyżury medyczne w strefie przygranicznej po zakończonym projekcie Medyków na Granicy. Podobnie jak Medycy na Granice, działają w systemie 12 godzinnych dyżurów a zespół karetki składa się z trzech osób, wśród których zawsze jest lekarz. Często pomocy udzielają bezpośrednio w lesie, niosąc ze sobą sprzęt ratunkowy.

Medycy każdego dnia udzielają pomocy migrantom na terenach przygranicznych, nadal jednak nie mogą wjechać do strefy stanu wyjątkowego, który rozciąga się na całej długości granicy z Białorusią.

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…