Docelowo mają zostać nimi objęte wszystkie dzieci migrantów do 17. roku życia, do tej pory na terenie całej Grecji zaszczepiono 9 tysięcy dzieci.

fot. wikimedia commons
fot. wikimedia commons

Szczepią Lekarze Bez Granic we współpracy z greckim Ministerstwem Zdrowia.

– Każde dziecko powinno mieć do tego prawo, nie tylko dla ochrony własnej czy swojej rodziny, ale także dla ochrony reszty społeczeństwa – mówią pediatrzy, którzy zaangażowali się w realizację rozpoczętej w maju kampanii szczepionkowej. – Wypędzone przez wojnę ze swoich ojczyzn dzieci zostały pozbawione opieki zdrowotnej. Szczepiąc je, dajemy im prawo do życia i pójścia do szkoły – dodają.

W ramach kampanii każde dziecko otrzymuje cztery serie szczepień, które mają chronić przed 11 różnymi chorobami. Póki co na terenie kraju zaszczepiono 9 tys. dzieci imigrantów w wieku od 8 tygodni do 17 lat.

Lekarze bez Granic w maju 2016 zapoczątkowali swoją akcję w obozie w Idomeni, stopniowo rozszerzając ją na inne regiony, a potem na cały kraj. Szczepienia finansowane przez grecki rząd dotarły do kolejnych 30 miejsc, m.in. na Lesbos, Samos, na północ kraju, a teraz – do centrum stolicy.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…