W nocy z czwartek na piątek odbędzie się kolejne głosowanie w sprawie pakietu pomocowego dla Grecji. – Rząd bez większości nie zajdzie daleko – tłumaczą rządzący i dyscyplinują rebeliantów z własnego ugrupowania, którzy zapowiadają głosowanie przeciwko. Czy Syriza się rozpadnie?

facebook.com/tsiprasalexis
facebook.com/tsiprasalexis

Z pomocą opozycji parlament grecki zaakceptuje „pakiet pomocowy” w wysokości 85 mld euro, które posłużą do spłaty zadłużenia. Termin spłaty mija w przyszłym tygodniu. Debata zaplanowana jest na późne godziny wieczorne, dlatego samo głosowanie może odbyć się w piątek nad ranem – informuje agencja Reuters. Opozycja obiecała poprzeć premiera Tsiprasa. Głosowanie rozstrzygnie, jak silna i jednolita jest partia rządząca – od tego może zależeć decyzja o rozpisaniu wcześniejszych wyborów.

– Wiadomo, że niektórzy posłowie SYRIZY nie będzie głosować za przyjęciem porozumienia – poinformowała Olga Gerovasili, rzeczniczka rządu. – Rząd, który nie posiada większości nie może zajść daleko.

Minister finansów Euklid Cakalotos przypomniał z kolei, że w piątek po południu w Brukseli będzie zmuszony poinformować eurogrupę o akceptacji parlamentu dla „programu pomocowego”. Ostrzegł, że opóźnienie jest niedopuszczalne.

Syrizie grozi rozpad. – Jest prawdopodobne, że w przyszłości będziemy myśleć o zdobyciu nowego mandatu od społeczeństwa – tłumaczy rzeczniczka rządu.

Lewa strony SYRIZY uważa, że rząd powinien spełnić obietnice, dzięki którym został wybrany w styczniu. Chcieli odwrócić wprowadzane od 2010 roku zmiany rujnujące grecką gospodarkę.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Pomoc najuboższym, zmniejszanie kontrastów społecznych, odciążenie najmniej zarabiających z podatków, walka z banksterami i wyzyskiem … (?) TO BYŁY TYLKO TAKIE dow(Cipas)y !

  2. Grecka gospodarka jest schładzana, 50% młodszej części populacji Grecji w ogole nie pracuje, zatem nic nie wytwarzają, bezrobocie jak sam sk****yn, więc ludzie kupują już tylko i wyłącznie to co jest niezbędne do tego aby nie zdechnąć z głodu i jednocześnie rząd zaciąga kolejne wielomiliardowe pożyczki O TO JEST RECEPTA NA SUKCES GOSPODARCZY I EKONOMICZNY!
    Cipas wielki obrońca zbiedzonego ludu, lud go wybrał, krzyczał Cipas! Cipas! A wystarczyło że w Brukseli Cipasowi przystawili kutasa do głowy i Cipas nagle zmienił poglądy o 180 stopni. Cipas dziś jest wielkim obrońcą zbiedzonych banksterów terroryzowanych przez niewdzięczny motłoch, który nie chce oddawać banksterom tego co wypracują. Przecież banksterom się należy !

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…