Uczestnicy i uczestniczki Czarnego Protestu w Kielcach znieważyli patriotyczny symbol – jak wynika z orzeczenia tamtejszego sądu. Organizatorka będzie musiała zapłacić grzywnę.

Podczas Czarnego Protestu w Kielcach część zgromadzonych demonstrowała niezgodę na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych, idąc ze znakami „Polki Walczącej”. To nieoficjalny symbol protestu stanowiący przetworzenie znaku Polski Walczącej. Kreatywne podejście do patriotycznego emblematu wyjątkowo oburzyło kobietę będącą świadkiem marszu. Złożyła w tej sprawie skargę, w rezultacie przed sądem stanęła organizatorka zgromadzenia.

Obrońca kobiety wskazuje, że protest odbywał się w asyście policji i straży miejskiej i żaden z funkcjonariuszy nie zainteresował się noszonymi znakami. Organizatorka marszu podnosiła ponadto, że nie zauważyła feralnych symboli u uczestniczek i uczestników demonstracji. Sąd odrzucił jeden i drugi argument. Stwierdził, że znak Polski Walczącej jest prawnie chroniony i musi być traktowany z szacunkiem, a nie używany do doraźnych celów politycznych. Orzekł ponadto, iż organizatorka odpowiada za wszystkich zebranych. Powinna była uważniej się im przyglądać i w razie czego poprosić konkretne osoby o odejście.

47-letnia organizatorka Czarnego Protestu, jeśli wyrok się uprawomocni, będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 2 tys. złotych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Sąd wykazał się czujnością w obliczu czystek zapowiadanych w tej uprzywilejowanej ferajnie przez Ziobrę. Sędzia będzie mógł się wykazać wzorową postawą patriotyczną i zameldować w szeregu dobrej zmiany.

  2. Polska 2017: można bezkranie a nawet z pomocą policji chodzić z falangą i faszystowskimi symbolami, i wykrzykiwać faszystkowskie hasła. Jednocześnie ukarano organizatorkę za transparent z napisem czy znakiem Polki Walczącej.
    funkcjonowanie prawa i polityka w polsce to już totalny trolling.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Białoruś: przegrana kandydatka wzywa na pomoc prezydenta Francji

„Bardzo potrzebujemy mediacji, by uniknąć dalszego rozlewu krwi. Pan Macron mógłby być tak…