Holenderska firma sprzedaje psy armii izraelskiej, która używa ich m.in. do torturowania zatrzymanych.

W internecie pojawił się niepokojący materiał wideo pokazujący jak kilkunastoletni chłopiec usiłuje wyrwać się izraelskim żołnierzom, ale jednocześnie jest szarpany przez psa. Jak się okazuje nie był to wcale odosobniony przypadek. Armia izraelska często korzysta podczas demonstracji z pomocy psów. Straszy nimi przesłuchiwane osoby. Organizacje broniące praw człowieka dokumentują kolejne przypadki szczucia psami demonstrantów, także dzieci.

Logo firmy Four Winds K9.
Logo firmy Four Winds K9.

Mało osób pewnie wie, że psy wykorzystywane przez Izrael są eksportowane z Europy, a w szczególności z Holandii. Właściciel firmy Four Winds K9 chwali się, że przez ostatnie dwadzieścia lat wysłał do Izraela dziesiątki przeszkolonych zwierząt. Psów specjalnie przygotowywanych do atakowania ludzi. Stają się wtedy żywą bronią i są często posyłane jako pierwsze do ataku.

Ten barbarzyński proceder powinien zainteresować każdego, komu nieobce są prawa człowieka i prawa zwierząt. Izraelskie wojsko nieraz już pokazało, że potrafi nadużywać swojej władzy. Szczucie psami to wyjątkowo niehumanitarny sposób obchodzenia się z ludźmi. Warto jednak dostrzec, że i same psy padają ofiarą tego systemu.

Często giną postawione w niebezpiecznej sytuacji, są traktowane jak mięso armatnie. Palestyńska Liga Obrony Zwierząt (PAL) twierdzi że to tylko jeden element gehenny tych zwierząt. Palestyńczycy boją się psów. Nieraz zetknęli się z nimi na demonstracjach lub słyszeli o kimś, kto został poszczuty psem przez okupacyjne wojsko. Prowadzi to do ogólnego obłędu; codziennie zabijane są przypadkowe psy, czasem bezdomne. W tej chwili nie ma chyba bardziej znienawidzonego przez Palestyńczyków gatunku.

By zapobiec niepotrzebnemu cierpieniu zarówno zwierząt jak i ludzi, PAL uruchomiła na swojej stronie petycję do rządu Holandii, by zatrzymać eksport psów do Izraela — można ją podpisać tutaj.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

,,Zjednoczeni osiągniemy wszystko” – przywódcy krajów Ameryki Łacińskiej spotykają się w Meksyku

Przywódcy krajów latynoamerykańskich zainaugurowali wczoraj 6. szczyt Wspólnoty Państw Ame…